NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Vaagnapõhjalihased

Vaagnapõhjalihased ja harjutused.

Vaagnapõhjalihased asuvad vaagnapõhjas häbemeluu ja õndraluu (sabakondi) vahel.
Antud lihaste ülesanne on hoida vaagnas paiknevad organid (emakas, põis, soolestik) õiges asendis ning uriini ja rooja normipärane väljutamine ja kinnihoidmine.

Meie vaagnapõhja lihased nõrgenevad iga päevaga, sest me istume pidevalt selle osa peal, mis peaks liikuma! Selliselt asja vaadates ei pea küsima endalt “kas” see probleem tuleb, vaid “millal”? Ainult iga inimene ise saab selle ärahoidmiseks või peatamiseks teha valiku – kas harjutused ennetamiseks või teema eiramine ja teadmatus tuleviku ees?

Kuidas õiged lihased üles leida?
Tualetis põit tühjendades proovi paar korda järjest peatada-vallandada uriinijuga. Nõnda tehes leiad õiged lihased, mida treenida. See harjutus on mõeldud vaagnapõhjalihaste leidmiseks.
Kui õiged lihased on tuvastatud, alusta treeningut järgmiselt: Pingulda vaagnapõhja lihaseid 2 sekundit, lõdvestu 2 sekundit. Tee nii 5-10 korda järjest. Alusta lühemast pingutuse ajast, kuid eesmärk on jõuda vähemalt 5-sekundilise pingutuseni ning pikema korduste arvuni. Tulemusi märkad peale paarikuulist korrapärast harjutuste tegemist. Peale esimeste tulemuste saavutamist ära lõpeta treenimist, vaid jätka lihaste toonuses hoidmiseks nende tegemist regulaarselt, et seda taset hoida. Täpselt nii, nagu teiste lihaste treenimise puhul.

Oluline on teha harjutusi tühja põiega kas lamades, istudes või seistes. Jälgi, et pinguldad just vaagnapõhjalihaseid. Neid pingutusi tehes, ära pinguta või painuta keha samal ajal muul moel.
Tehke harjutusi iga kord ka siis, kui tunnete, et lähenemas on aevastus, köha või kui miski ajab naerma…

Kuna inimesed on erinevad ja kõigile üks ja sama ei sobi, oleme kokku kogunud valiku materjale ja vaagnapõhjalihaste tugevavaid harjutusi: