NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Enureesi mõju elukvaliteedile

Enureesi mõju elukvaliteedile

Lapsed kannatavad öise voodimärgamise tõttu: nad on õnnetud ja madala enesehinnanguga, sest tunnevad oma teo pärast piinlikkust ja süüd. Vanemad muretsevad samuti – külla ei taheta sõita, lisapesu võtab lisakulu, hoolimata pidevast pesemisest on kodus halb lõhn. See aga tekitab pikapeale peres stressi ja psühhosotsiaalseid probleeme.

Mõned näited asjaosalistelt endilt:

Olen uriinipidamatuse all kannatav 13-aastane poiss. See on nii paha haigus, sest sõprade pool ei saa ööbida. Tahaksin teada, mis ravimid selle vastu kõige paremini aitavad? Kas te oskate öelda, millal see haigus lõpeb ja kas üldsegi lõpeb?

Meie peres on enurees tõsine probleem. Poiss laseb alla peaaegu iga öö ja vahel harva päeval. Olen tähele pannud, et kui ta õhtul kauem üleval on, näiteks kella 24.00, siis on ta nii väsinud või ei oska seletada, miks ta voodit märjaks ei tee. Perearst on öelnud, et kuna isal oli sama haigus, siis küll laps sellest välja kasvab. Aga ikkagi sooviks teada, kuidas ma saaksin pojale ravi/ravimeid, et tal endal parem oleks ja me sellest lahti saaks.

Enureesi all kannatanud lapsed võivad täiskasvanuks saades olla vähem sotsiaalsed ja tunda, et nad ei ole täielikult oma elu peremehed. Tähelepanu ja ravita jäänud enurees võib täiskasvanueas tuua kaasa uriinipidamatuse.