NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Omastehooldaja käsiraamat

Põhjalikult uuendatud „Omastehooldaja käsiraamat“: praktiline abivahend lähedase kodus hooldajale

Ilmumisaasta 2012.
Eesti keeles, pehmekaaneline, 144 lk.
Formaat 210×147 mm.
Väljaandja MTÜ Inkotuba.
Eesti keelne “Omastehooldaja käsiraamat” on tasuta, seda saab küsida Inkotubadest.

Allalaaditava käsiraamatu leiad siit: Omastehooldaja käsiraamat.

 

„Omastehooldaja käsiraamatu“ vene keelne versioon on tasuline, seda saab osta Inkotubadest.

“Omastehooldaja käsiraamatu” põhjalikult uuenenud kordustrükk on praktiline abivahend mitte ainult kodus lähedase hooldajale, vaid ka kõigile meditsiini- või sotsiaaltöö spetsialistidele, kes oma igapäevatöös omastehooldajatega kokku puutuvad. Raamatu andis koostöös Eesti Haigekassaga välja MTÜ Inkotuba.

Ametlikult hooldajatoetust saavaid isikuid on Eestis 15 400 inimest (2011. aasta jaanuari seisuga). Omastehooldajate ― kodus lähedasi hooldavate inimeste ― tegelikku arvu Eestis on raske öelda, aga see on kindlasti märksa suurem kui ametlike hooldajate arv.

Teemadel nagu kodune hooldamine, nahk ja hügieen, pidamatuse hooldus ja uriinipeetus, toimetulek halvatusega, ergonoomika, söömine ja seedimine ning palju muud jagavad raamatus kogemusi ja teadmisi oma ala spetsialistid Eestist. 2012. aasta alguses ilmunud täienenud käsiraamatusse lisandusid raamatu sihtgrupi ettepanekul ka uued teemad nagu kateteriseerimine, stoom, koduõendusteenus, omastehooldajate toetamine/nõustamine.

Esimese „Omastehooldaja käsiraamatu“ andis Inkotuba välja juba aastal 2003, järgmisel aastal ilmus kordustrükk ning aastal 2008 venekeelne omastehooldaja käsiraamat. Käsiraamat jagab praktilisi teadmisi ja näpunäiteid sellest, kuidas hooldamisega paremini hakkama saada: kuidas mõista hooldatavat, saada aru tema seisundist ja vajadustest, osata teda aidata. Lisaks leiab raamatust pisut nõu ka hooldaja iseendale, kuna ka tema vajab väga tuge, et mitte väsida või läbi põleda.