NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Sissejuhatus lahendusele

Lahendused laialt levinud ja üha kasvavale terviseprobleemile, millest avalikult ei räägita.

Inkotuba soovib jagada infot, mis aitaks selle suure mure puhul lahendust leida ja pakkuda vabadust elada ja liikuda just nii nagu Teile meeldib! Kui Teie olete üks vähestest õnnelikest, kellel antud tooteid vaja pole, siis olete neist vähemalt teadlik ning saate seda infot oma teiste lähedastega ja tuttavatega vajadusel jagada. Millest aru saada, et see teema võib lähedasele muret valmistada? Selleks on väikesed märgid – kui enam ei taheta ette võtta väikest või pikemat auto- või bussisõitu; kohale jõudes uuritakse kohe, kus on WC?; juba enne väljaminekut uuritakse kus ja kas on WC-d?; WC-s käiakse igal võimalusel ehk liiga tihti; loobutakse lennureisist jne.

Miks ja kuidas ning kas see teema puudutab ka Teid või Teie tuttavaid?

Kas teate, et väga suur osa meist, ehk elu jooksul iga kolmas-neljas on pidanud oma tegemisi piirama just selle terviseprobleemi pärast. Probleemi tegelik ulatus ja kasv on väga suur ning statistika ei jõua tegelikkusele järgi. Kahjuks tunneb inimene ennast aga selles olukorras üksiku ja õnnetuna, sest puudub teadmine probleemi laiast levikust ja arvatakse, et see on ainult minul. Kuidas on pidamatuse suur kasv võimalik? Põhjused pidamatuse tekkeks on lisandunud aastatega – pingelisemaks muutunud elu, haigused ja koormused ning istuv eluviis ainult süvendavad seda. Kõik need on aga olulised faktorid pidamatuse tekkeks.

Millal on siis õige või viimane aeg hakata tegutsema ja suuremat probleemi ennetama?

Hoiatussignaalina peaksime võtma paari ootamatut tilka pükstes, kas siis naermisel, köhimise, tõstmisel, hüppamisel, muul pingutusel või tegevusel! Samuti on meestel märkamise kohaks järeltilkumine. Need on märguanded, et vaagnapõhjalihased on lõtvunud või nende töötamine häiritud ning on aeg antud teemaga tegeleda. Soovitame nõu pidada põieõe, urogünekoloogi või perearstiga põhjuse väljaselgitamiseks ning uuringute läbiviimiseks. Kindlasti ei tohiks jääda rahule diagnoosiga „vaata passi!“. Julgesti peaks aga pöörduma koheseks abi saamiseks Inkotuppa, mis on spetsialiseerunud just uriinipidamatuse nõustamisele. Meie spetsiaalse väljaõppega töötajad omavad aastatepikkust kogemust, nõustades abivajajaid juba aastast 2001.

Muudame Sinu mure märkamatuks!

Saame oma igapäevatöös pidevalt kinnitust, et pidamatus põhjustab sotsiaalseid ja hügieenilisi probleeme ning kuna sellest rääkimine on paljudele inimestele üldjuhul ebamugav, siis ei otsi nad kunagi abi ega küsi nõu. Pidamatus raskendab nii töötamist, reisimist kui ka vaba aja veetmist.

See võib viia aktiivsest elust kõrvaletõmbumiseni ning sellega võivad kaasneda nii masendus kui ka häbitunne. Probleemi saab enamikul juhtudel parandada või leevendada, aga selleks peab inimene teadma, et see probleem ei ole ainult temal, vaid on väga laialt levinud ja tuleb abi küsida!

Põiepidamatuse korral on asendamatud just spetsiaalselt uriini imavad tooted, mis võimaldavad jätkata oma harjumuspäraseid tegevusi. Oluline on teada, et juhuslikud asendused või näiliselt sarnased tooted (wc paber, suvalised lapikesed ning tavalised hügieenisidemed) ei sobi uriini lukustamiseks.

Meie laias valikus on spetsiaalsed tooted alates väga õhukestest sidemetest üksikute tilkade ja väiksemate lekete jaoks (alates 60ml), kuni imava aluspesuni (1010ml, mis võimaldab rahulikult ette võtta ka näiteks pikema lennureisi, sest mahutab mitu põietäit). Lisaks lai valik eri tüüpi mähkmeid suurema probleemi ja lamavate hooldust vajavate inimeste puhul (maksimaalse imavusega kuni  4500ml). Kõik need tooted imavad kiirelt erituva uriini ning lukustavad ka  koheselt lõhna.

Et kaitse oleks maksimaalne, peab toode vastama teatud kriteeriumitele võimalikult täpselt – nendeks on imavus, suurus (mähkmetel ja aluspesul oluline õige suurus puusaümbermõõdu järgi) ja funktsionaalsus. Liiga suure imavusega või ümbermõõdult suur toode, ei taga 100%-list kaitset ning ei ole kandmisel mugav. Kindlust lisab ka liimiriba, mis fikseerib sideme tugevalt pesu külge nii, et see püsib õiges kohas. Kindlasti ei tasu lasta ennast petta mõne toote õhukesest väljanägemisest – sisu on ikka eriti imav, lukustades kiirelt vedeliku ja lõhnad. Kuivaks ning lõhnavabaks igas olukorras aitavad jääda ikka ainult spetsiaalsed tooted ning pidamatuse tooteid ei tohiks asendada tavaliste hügieenisidemetega, sest need on loodud teise probleemi lahenduseks. (Uriini võib eritud ühe korraga sama palju, kui menstruaalverd kogu perioodi jooksul kokku.)

E-poes müügil olevates näidiste proovikomplektides (komplektid naistele ja meestele) on näidised erineva imavusega, et toodete laiast valikust lihtsamini ja soodsamalt aimu ning kogemust saada. Kui proovite erinevaid tooteid, siis jätke kindlasti alles sideme küljes olev liimiriba kaitsev paber, kuhu on toote nimi kirjutatud – selle põhjal saate pärast osta just seda toodet, mis teile paremini sobis. Kui lähete Inkotuppa koha peale tooteid ostma, saate selle mugavalt kaasa võtta. E-poest tellimisel on see samuti heaks spikriks.

Üle Eesti suurima ja professionaalsema valiku pidamatuse toodetest leiate just Inkotubadest ja meie e-poest. Inkotubades saab kõiki tooteid (ka neid, mida proovikomplektid ei sisalda) osta vajadusel ühe kaupa, e-poest ostes on väikseim kogus täispakend. Ühe kaupa ostmise võimalus on sobiv just prooviperioodiks, et teada saada kõige sobivam variant nii päevaks, ööseks või treeninguks, tegemata selleks liigseid kulutusi. Selles aitavad Sind meie Inkotubade kogenud nõustajad. Proovikomplekti on väga hea tellida ka oma vanematele või vanavanematele, sest sisaldab selgitavat materjali pidamatusest, mis aitab neil probleemi lahendustest teavet saada. Et selle teema tõstatamisest probleemi ei tekiks, võiks asjale läheneda nii, et kui kellelgi on teave mingist probleemist olemas, siis üldjuhul ei lähe neil seda vaja – ehk kui oled teadlik, läheb see teadjast mööda. See väike pakk võib olla abivajajale väga suur kingitus.

Võta enda jaoks aega – kui mõni küsimus ei leia vastust meie kodulehelt või meie proovikomplektis ei leidunud seda päris sobivat lahendust, siis helista või broneeri privaatne ja tasuta nõustamine lähimas Inkotoas.