Valu alakõhus, ebaregulaarne menstruatsioon (10.11.2011)

Valu alakõhus, ebaregulaarne menstruatsioon (10.11.2011)

Juba kuu aega on mu alakõht hirmsasti valutanud. Mul on olnud kahe munasarja põletik. Menstruatsioon ei käi regulaarselt. Üleelmisel kuul eritus menstruatsiooniverega kogu tsükli vältel vereklimpe ning eelmine kuu kestis tsükkel 7 päeva asemel 3 päeva ja suurte valudega. Ka rinnad on juba kuu aega väga valulikud olnud. Paar päeva tagasi käisin günekoloogi juures, võttis põletiku analüüsid, kuid väitis, et munasarjad ja emakas on ilusad. Täna avastasin pesukaitsme pealt roosakat veretaolist ja halvalõhnalist ollust. Valude pärast saatis ta mind hoopis perearsti juurde.
Valu on pidev ja igapäevane – ööd ja päevad. Milles võib asi olla? Kuhu ma siis abisaamiseks lõppude-lõpuks pöörduma pean, sest valud on tõesti talumatud.

Vastus: Kirjelduse järgi jääb ikkagi mulje, et tegemist on günekoloogilise põletikuga. Alati ei näitagi analüüsid põletikku, kuid kui teil on olnud ka varem põletik, siis määraksin teile ravi. Kontrollima peaks ka uriini, võimalik, et tegemist on põiepõletikuga. Sageli on günekoloogiline ja uroloogiline põletik omavahel seotud. Seega tehke perearsti juures uriinianalüüs ja kui seal ka midagi ei leita, siis arvata võiks, et tegemist on günekoloogilise põletikuga, seda enam, kui sellega kaasneb tsüklihäire nagu teil on. Soovitaksin günekoloogi vahetada.