Põiepõletikujärgne valu alakõhus (06.01.2014)

Põiepõletikujärgne valu alakõhus (06.01.2014)

Küsimus: 3 nädalat tagasi tekkis mul põiepõletik, mis võrreldes eelmiste kordadega kestis pikemat aega ja oli palju hullem. Käisin arsti juures, kust sain antibiootikumid sptesiaalselt selliste probleemide raviks. Tegin kuuri läbi, aga kergelt annab põletik siiani tunda. Kergele kipitusele on lisandunud ka valu vasakul alakõhus/seljas puusa juures. Kuna 3 nädalat tagasi võtsin ka SOS pille, siis hakkasid ka mul päevad 1,5 nädalat varem. Nö päevad on kestnud mul juba 12 päeva, mis on tunduvalt kauem kui normaalselt. Samuti pole tegemist ainult verega, vaid tupest tulev voolus on paksem ja lõhnab halvasti. Arvan, et kõik mu mured on omavahel seotud. Kuidas peaksin tegutsema?
Vastus: SOS pillid võivad põhjustada tsüklihäireid, sellest ka nii pikalt kestnud menstruatsioon. Antibiootikumiravi võib põhjustada tupeseent. Soovitaks ikka pöörduda günekoloogi poole, kes vaataks teid üle ja ilmselt määraks tupeseene ravi.