Põieling paigaldati, aga pidamatus hoopis suurenes? (14.07.2017)

Põieling paigaldati, aga pidamatus hoopis suurenes? (14.07.2017)

Küsimus:
Mai lõpus paigaldati põieling, peale seda on läinud pidamatus eriti hulluks. Ei tunne üldse mitte midagi, õrnalt tundub nagu põis oleks täis ja kui kohe WCsse ei saa, hakkab iseenesest jooksma. Katkestada ei õnnestu mitte mingil moel, istudes kuidagi õnnestub hoida, aga siis oleks nagu selline kipitav valu. Proove on tehtud, kõik korras. Kui vedelikku tarbin, ei saa vahest tundi aegagi WCs käimata olla. Mõnikord hommikul tundub, et põis on ääreni, aga tuleb ikka üsna väike kogus. Veidi hiljem uuesti minnes, päris korralik kogus, tundub nagu survet pole, lihtsalt jookseb. Mida ma nüüd siis tegema pean? Arst kes paigaldas ütles, et pole võimalik, kõik on hästi ja üldse ei kuulanud mu juttu, ei süvenenud vist uroloogi tehtud uuringu vastusessegi. Midagi pidi valesti minema, kui nüüd enam üldse kinni ei hoia?

Lisaks veel, et uroloogil uuringud tehtud, ütles et tema mind rohkem aidata ei saa, günekoloog pani lingu ja ütles et tema mind rohkem aidata ei saa. Perearst tegi solvunud nägu, et ma uroloogi saatekirja nõudsin ja abi ei saanud, julgesin küsida, mis edasi saab. Vastus oli, et kui targad Tartu professorid ei tea, kust siis tema peaks teadma. Kas mul ongi ainult üks võimalus veel jäänud, koju kempsu kõrvale ära surra?

Kuhu ma sellisena lähen? Kuidas saan tööl olla, nt liini taga, kui peab otsekohe saama minna, hiljem on juba hilja. Vahepeal niriseb nii, et ise ei tunnegi, millised need mähkmed peavad olema mis peavad päeva normi kinni? Milline on mu enesetunne, kui ma pean koguaeg selle peale mõtlema, ega ma ei haise, ega tagantpoolt see pakend väga välja ei paista, ega üle ääre ei jookse kui ma kusagil nt teatris istun?

Vastus:
Kindlasti ei ole see õige asi. Kui põiepõletik on välistatud, siis peaks kontrollima, kas ling on ikka õiges kohas. Seda saab näha ultraheliga ja kui midagi ei nähta, siis võiks uroloog vaadata kusiti piirkonda tsüstoskoobiga.

Soovitaks juua põieteed ja apteegist osta nt Urosepti seni, kui saate minna ikkagi oma arsti juurde, kes teid opereeris. Kui pole võimalik arsti kätte saada näiteks arsti puhkuse tõttu, siis pöörduge kellegi teise juurde.

Dr Kadastik