Pidamatus pingutusel (29.09.2011)

Pidamatus pingutusel (29.09.2011)

Olen 39-aastane, neli korda sünnitanud. Aborte ei ole teinud, ravinud emakakaela. Probleemiks on uriinipidamatus, kirjelduste järgi ilmselt stresspidamatus. Probleem tekib hüppamisel, kehaliste harjutuste tegemisel, pikemalt kiiresti kõndimisel, seistes aevastamisel. Niisama rahulikult kulgedes probleemi ei ole, suudan pissihäda kannatada väga kaua. Kui aga kord hakkab lekkima, siis alguses tilgad ja hiljem juba sortsude kaupa. Eriti hull on lugu umbes kahe nädala jooksul enne menstruatsiooni – siis on vahel tunne, nagu lihased üldse ei toimiks. Olen vahel jäänud äärmiselt piinlikesse olukordadesse, kus püksid on lihtsalt täis pissitud.
Põiepõletikku pole elus kordagi olnud, küll aga on 12 aastat tagasi opereeritud mingi punn, mille nimi oli saatelehel polypus uretrae – see takistas urineerimist väga, ja oli arsti sõnul umbes ploomisuurune (alguses kahtlustati üldse tupe allavajumist). Vahekorras olles tekib mul üsna tugev põiekipitus, mis vaibub umbes viie minuti jooksul pärast vahekorda. See ei tekita samas pissihäda, lihtsalt kipitab põies. Olen püüdnud iga päev natukenegi teha lihaseid tugevdavaid harjutusi ja näiteks WC-s olles mitu korda järjest urineerimist katkestada (vahel tuleb välja, enamasti ikka niriseb edasi).
Käisin naistearsti juures ja ta saatis mind linguoperatsioonile. Olen nüüd natuke ärevil. Kuidas see ling toimib näiteks 30 aasta pärast? Kui midagi juhtub, kas seda operatsiooni saab ka korrata? Kas võõras materjal ei tekita mingeid vastureaktsioone? Kas tekib probleeme vahekorras olles?
Millised võiks veel olla võimalikud meetodid?

Linguoperatsioon oleks üks võimalus. Kuidas see toimib 30 aasta pärast, seda ei tea, kuna lõikusi on tehtud alates 1995. aastast. Seni on tulemused olnud head võrreldes varasemate operatsioonidega sama diagnoosiga. Vajadusel saab uuesti lingu panna, kui esimesega tekivad probleemid. Sel juhul peaks soovitama teist liiki lingu. Selline olukord tekib küll üsna harva. Kindlasti on alternatiiviks võimlemine, mille kohta leiate info ja saate tasuta harjutuste plaadi tellida www.corewellness.ee ja usun, et sellega peategi alustama. Operatsioon on ikka viimane võimalus.