Naermispidamatus 6 a. poisil (05.01.2016)

Naermispidamatus 6 a. poisil (05.01.2016)

Küsimus:
Mure selline. 6a. poiss alates aprillist 2015 on hakanud tihedalt püksi pissima, just lasteaias. Poiss ise ütleb, et seal on 4 sõpra, kes teda pidevalt naerma ajavd ja ta ei jõua Wc-sse. Lasteaia õpetajad üks arvab, et poiss naerab aegajalt nagu oleks omas maailmas ja naeraks, kuid siis püksi ei pissi. Teine kasvataja ütleb, et mure on pissimisega, et poiss pissib pidevalt püksi. Poiss ise räägib , et 4 sõpra ajavad teda pidevalt naeram ja ta ei suuda wc -sse jõuda ja kusebki püksi. Viimane piisk oli hiljuti, kus ta pissis lausa joana garderoobi ruumi, samal ajal ajasid 4 sõpra teda naerma. Ma ei oska enam midagi. Mida küll peale hakata. Kas peaks lasteaia rühma vahetama, sest need 4 sõpra ilmselt naudivad tema püksi pissimist… Olen suures hädas ja ei tea mida teha, kuhu pöörduda. Miks laps ei tunneta, et tal piss jookseb….Isegi kui nalja tehakse. Poisil läheb lasteaias 4-5 paari trussikuid… Viimane piisk oligi, et õpetaja andis talle paberräti, et koristaks oma pissi ise ära.. need 4 sõpra aga naersid kõrval ja ajasid minu poissi edasi naerma…

Vastus:
Tere! Kahjuks on minu vastus Teile viibinud ning loodan, et olete juba lahenduse leidnud.

Naermispidamatus e. naermisinkontinent on probleem, kus naermise ajal põis tahtmatult tühjeneb ja laps ei ole selles süüdi. Proovige oma last õpetada kellapealt tualetis käima ja et tekiks harjumus enne mingeid lõbusaid sündmusi põit tühjendada. Hea oleks loobuda põit ärritavatest jookidest nagu näiteks gaseeritud joogid, coca cola.

Veel soovitaksin minna oma perearsti juurde, kes teeb vajalikud uuringud ning vajadusel suunab lapse spetsialisti konsultatsioonile.

Kahjuks ma ei tea millised on 4 sõpra, aga sageli siiski saab lastega rääkida, et haiguse üle ei naerda. Kui on peavalu või palavik siis see ju lastele nalja ei tee. Teie pojal on kahjuks teistsugune mure.

Head soovides,

Aili Traat