Menstruatsiooniaegne sage urineerimine (12.08.2013)

Menstruatsiooniaegne sage urineerimine (12.08.2013)

Küsimus: Olen varem korduvalt põiepõletikku põdenud, kuid viimase 6 kuu jooksul on kõik OK olnud. Eelmise kuu menstruatsiooni ajal oli pidev vajadus tuletis käia, iga 20-30 min järel. See ei olnud nii nagu põepõletiku ajal, et oleks valus või midagi eriti ei tuleks, kõik toimis nii nagu peab, aga ma ei ole kindel, kas iga 20-30 min tagant see normaalne on.. Nii, kui menstruatsioon lõppes, lõppesid ka probleemid. Nüüd reedel hakkab mul uus menstruatsioonitsükkel ja ma olen juba praegu hulluks minemas. Ma ärkasin öösel 2-3 x ja päevasel ajal külastan tualetti 30-60 min järel. Mingeid muid füüsilisi valusid või nähtusi ei ole. Uriini kogus on kord suurem kord väiksem, kuid nii ei ole, et midagi ei tuleks. Vedelikku tarbin normaalsuse piires, mitte rohkem, kui seda tavaliselt olen teinud. Õhtuti enne voodisse minemist käin tualetis, kuid enne uinumist pean ma seda uuesti tegema 1-2 korda.
Kas see on seotud kuidagi menstruatsiooniga? Viimase 6 aasta jooksul mul selle tõttu ühtegi probleemi pole olnud. Kas on mõtet osta apteegist põielihaste lõdvestajaid ja proovida nendega, enne arsti vastuvõtule minekut?

Vastus: Kõigepealt peaks tegema uriinianalüüsi perearsti juures (külv ja tavauriin) ja pöörduma uroloogi poole. Günekoloog võiks ka üle vaadata ning tegema peaks analüüsid klamüüdiale ja ureaplasmale. Kui kõik analüüsid korras, on võimalik, et see probleem on seotud ikkagi menstruaaltsükliga (hormonaalsed kõikumised). Sel juhul soovitaks pille.