Kooliealise lapse voodimärgamine? (05.01.2016)

Kooliealise lapse voodimärgamine? (05.01.2016)

Küsimus:
Tere, Tütar, vanust 6aastat. Pikalt oleme hädas öise voodimärgamisega.

ca 6nda sünnipäeva eel lõppes see probleem ning laps jäi öösel kuivaks. Kui tekkis häda, siis käis ka kenasti potil. Olime koos lapsega õnnelikud. Nüüd viimasel kuul (ca 4 kuud kuivana olemist) on tekkinud taas probleem kus ca 4-5ööd nädalas on lapsel taas voodi märg ning ta ei ärka üles. Ise seostan seda peale pandud kooli minemise stressiga. Oleme seda küll üritanud koos õpetajatega väga mängulisena hoida ning ei sunni palju peale.

Ise olen mõelnud osta alarmpüksid. Kas neid võiks olla abi ja kas neid on võimalik ka eestist osta ilma saatekirjadeta?
Ette tänades


Vastus:

Tere! Voodimärgamine on raske mure nii lapsele kui ka tema lähedastele. Seda enam, et viimased 4 kuud on laps öösiti kuiv olnud. Enne kui otsustate äratuspüksid osta/laenutada, soovitaksin nõu pidada oma perearstiga. Kontrollida kas pole tekkinud mõnda haigust, mis põhjustab voodimärgamist. Üle vaadata lapse vedeliku tarbimise harjumused. Keskeltläbi peaks laps saama 40ml/kg kohta tassist joodavaid vedelikke. Kui te selle koguse 7 jagate siis 5 portsu peaks laps saama hommikust kella 17:00-ni ja 2 ülejäänud portsu kuni 2 tundi enne magama minekut. Jälgida, et vedelik jaotus enamvähem ühtlaselt kogu päevale. Vajadusel saab perearst kontrollida kuidas laps oma kusepõie tühjendab. Kiirustades pissimine võib olla öise voodimärgamise põhjuseks.

Kui Te soovite äratusaparaadi kohta täpsemat teavet ja et selle kasutamine oleks õige, soovitan helistada tel. 7319575 reedeti peale kella 12:00 Tartu Lastekliinikus õde Elbele, kes Teid nõustab ka telefoni teel. Tallinnas saab nõu Inkotoast Tõnismäe polikliinikus 646 2121, kontinentsusnõustaja Merike Mikko. Seal müüakse ja laenutatakse ka alarmaparaati.

Head soovides,

Aili Traat