Antibiootikumid ja pidamatus (01.10.2012)

Antibiootikumid ja pidamatus (01.10.2012)

Olen 22aastane tüdruk. Eelmise aasta suvel võtsin antibiootikume doxycyclin akne raviks 3 nädalat. Samal ajal tarbisin ka beebipille. Kui mul olid viimased antibiootikumid võtta, tundsin tugevat urineerimistungi, kuid WCsse minnes tuli vaid mõni tilk. Olen käinud kolme erineva günekoloogi juures, samuti kahe erineva uroloogi juures, kuid probleem pole lahenenud. Uroloogi juures sain üliaktiivse põie ravi, mis ei aidanud. Alaseljas tunnen samuti valu ning ebamugavust ning hommikuti on põis valulik, kui pole öösel urineerinud. Üks günekoloog ütles, et emakas on suurenenud, kuigi ei ole rase.
Ei oska enam kuskile murega pöörduda. Perearst ei oska enam aidata ning meie maakonnas olen 2 uroloogi läbi käinud. Kool on lõpetatud, kuid sellise probleemiga tööle ei ole võimalik asuda…

Vastus: Kui te seostate doxycyclin raviga oma probleemi, siis võiks mõelda, et teil on tekkinud seenepõletik. Kõnealune preparaat võib seda soodustada, eriti kui võtsite seda nii kaua. Loomulikult peaks võtma kõik analüüsid emakakaelast ja kindlasti tegema uriinikülvi. Sooviks teid muidugi ka näha, võimalik,et siis saaks midagi täpsemalt öelda.