7 a poiss pissib vahel öösiti alla? (12.10.15)

7 a poiss pissib vahel öösiti alla? (12.10.15)

Küsimus: Tere
Mure on seitsmeaastase poisiga. Läks sel sügisel esimesse klassi ja aegajalt juhtub, et öösiti laseb alla (korra, paar kuud) Olen lugenud, et see võib olla ka ärevusest ja uuest elukorraldusest. Sooviks teada, mida ette võtta, kas peaks pöörduma perearstile või kuskile mujale. Soov oleks see ju kontrolli alla saada, lapsel endal ka halb tunne selle pärast. Ette tänades.

Vastus:
Tere! Kui Teie laps märgab ainult 1-2 korda kuus voodit, siis oleks hea mõelda milline märgamisele eelnev päev oli. Kas lapsel oli aega piisavalt vedelikku tarbida või läks see meelest. Sageli lapsed unustavad päeval joomise, õhtul on siis janu ja suurem joomine ning kui uni sügav tulebki piss öösel voodisse. Kahjuks Teie kirjast ei selgu kas lapsel ka nooremas eas voodimärgamist oli ja kas ta päeval jõuab õigel ajal tualetti või tulevad tilgakesed püksi. Kui mure jääb püsima, siis võiksite teha pissimise-vedeliku tarbimise päeviku s.t. laupäeval, pühapäeval ära mõõta joodud vedeliku hulgad ja eraldi kõik pissi portsud. 7 aastase lapse üks päeval pissitud ports peaks olema 210-240 ml. Nende andmetega pöörduge perearsti poole, kes vajadusel saab lapse edasi lastearsti juurde suunata.

Loodan, et saate abi juba vedeliku tarbimise jälgimisest, kusjuures 2 tundi enne magamaminekut ei tohiks enam juua ja õhtune viimane pissimine võiks toimuda istudes. Heade soovidega,

Aili Traat