6 lapse emal tulevad tilgad püksi? (10.02.2016)

6 lapse emal tulevad tilgad püksi? (10.02.2016)

Küsimus:
Olen 43.a naine. Olen sünnitanud 6 last. Mul pikemat aega probleem, et mõne liigutuse, asjade tõstmise või aevastamise, isegi lihtsalt püsti seistes, tulevad pissi tilgad püksi. Päevas käin iga tund vetsus pissil ja öösiti 1-2 korda. Eriti suur vedelike tarbija samas ma pole. Koguaeg peab kandma pesukaitsmeid. Elamine on muutunud ebamugavaks, sest on juba hirm, et ma haisen pissi järele, kuigi vahetan tihti pesukaitsmeid. Perearst tegi uriini proovid igast võimalikust asjast-need korras. Naistearst vaatas ka üle allavajet tema tähele ei pane. Kuidas saaks end aidata, mida ette võtta. Kas üldse ongi lahendust?

Vastus:
Tere, ilmselt tegemist pingutusuriinipidamatusega. Tupeseinte allavajet reeglina ei ole sel puhul. Probleem on tingitud kusiti nõrkusest ja vaagnapõhjalihaste lõtvuses. Kindlasti palju lapsi sünnitanud naine omab soodustavat faktorit probleemi tekkes. Kusiti allavaje võiks olla, kuid seda ei pruugi kohe ka märgata, günekoloog, kes on sellise olukorraga kokkupuutunud, kindlasti märkab. Teatud testid ja tüüpilised kaebused kinnitavad diagnoosi. Kindlasti toob kergendust vaagnapõhjalihaste treeninguks spetsiaalsed võimlemisharjutused, mida leiate kuivaks interneti lk-lt.

Kuna olete sünnitanud 6 last, siis edaspidi vajaksite ehk linguoperatsiooni, mida teeb günekoloog. Selleks peate minema günekoloogi vastuvõtule, operatsiooni reeglina tehakse päevakirurgias. Kui kuu aega regulaarne võimlemine tulemust ei anna, siis soovitaks operatsiooni. Seega muretsemiseks pole põhjust, kindlasti saab teid aidata.

Kõike head soovides
DR Kadastik