22. a naine, sage urineerimisvajadus – põletik, klamüüdia? (2.01.2017)

22. a naine, sage urineerimisvajadus – põletik, klamüüdia? (2.01.2017)

Küsimus:
Tere! Olen 22.a noor neiu. Pole varasemalt põieprobleeme esinenud. Umbes kahe nädala eest käisin reisil ning alates sellest ajast on mind vaevanud mure, et soovin tihti urineerida. Jalutades keset tänavat tunnen äkitselt, et kui lähiminutitel tualetti ei saa, on püksid märjad. Eriti ärevaks muutun bussi- või autosõidu ajal, kui tean, et järgmise wc-ni on veel pikk maa. Ühel hetkel muutun hästi ärevaks, süda hakkab sees kloppima ning maos keerama, tunnen, et kui kohe pissile ei saa, teen püksid täis.
Käin alati enne kodust lahkumist wc-s ning kui olen kodust 10-15 min kaugusel, tunnen taas pisut närvilist vajadust urineerida. Sellises olukorras püüan endale sisendada, et tegelikult mul häda ei ole, kuna käisin just pissil, mõnikord see aitab, kuid pikema aja möödudes on probleem jälle õhus.

Püüan võimalikult palju viibida kohtades, kus tean, et saan vajadusel koheselt tualetti kasutada. Paraku pean töö ja kooli tõttu pidevalt ühistransporti kasutama, et ühest kohast teise jõuda ning juba mõte võtta ette teekond, mis on pikem kui 10-15 minutit, tundub mu jaoks närvesööv. Kas oskaksite palun nõu anda, millega võib tegu olla? Kas põiepõletikuga? Kas see on seotud vaimsete pingete või stressiga? Või võib selle taga olla hoopis mõni haigus?

Vastus:
Tere, võimalik et tegemist on põiepõletikuga, kuid võib olla ka kõik seotud stressi ja närvisüsteemiga. Kõigepealt peaks tegema uriinianalüüsi perearsti juures ja günekoloogi pool igaksjuhuks klamüüdiale ja ureaplasmale. Kui midagi ei leita, siis pöörduge uroloogile.
Dr Kadastik