Sage ja valulik WC-külastamine (03.02.2011)

Sage ja valulik WC-külastamine (03.02.2011)

Olen 30 a naine ning probleem on järgmine. 2-3 päeva on olnud pidevalt täispõietunne, mis sunnib 5-15 min takka WC-s käima. Tavaliselt tuleb väga vähe ning lõpp on alati valuline. Natuke peale WC -skäimist tekkib jälle valulik tunne, mis meenutab täispõietunnet. Magada saan 3-5 h, siis ajab valu või täispõietunne üles. Magada ja “elada” saan siis, kui olen 1-2 klaasi kummeliteed joonud.
Kuna ma olen hetkel ravikindlustuseta, arsti juurde minek on keeruline. Kas on tegemist põletiku või millestki muust tingitud ärritusega? Varem on seda olnud ainult siis, kui olen olnud hooletu ja vähe söönud nt, kuid siis pole kestnud üle ühe õhtu pooliku.
Eks olen ka suur kohvijooja, kuid praegu olen selle pooleli jätnud ja tarbin taimeteesid. Kuidas saada leevendust? Unepuudus on jätmas juba oma jälge.

Vastus: Nagu aru saan, on probleem tekkinud alles hiljuti ja kaebused on tõesti kusepõie põletiku moodi. Lõpliku vastuse saab anda uriinianalüüs. Kuid kuna puudub kindlustus, siis ilmselt sobiv on hetkel jätkata kättesaadavamate ravimitega, mis on ilma retseptita. Siinjuures kindlasti võiks kasutada nn. fütolüsiin pastat, mida lahustatakse klaasis vees ja tarbitakse 2-3 korda päevas. Kui selliste tavameditsiini ahenditega probleem ei lahene, on siiski mõtekas soetada endale haigekassast kindlustus, mida saab osta teatud aja peale ning teostada uuringud. Samas tuleks kontrollida ka sugulisel teel levivaid infektsioone, mis sageli annavad naistele kusiti ärrituse, meenutades põiepõletikku. Reeglina ägenemine tekib mõni aeg pärast kaitsmata suguelu. Rohke vedeliku tarbimine on üks oluline komponent ravis.