Allavaje ja polüüp põies (28.10.2011)

Allavaje ja polüüp põies (28.10.2011)

Ultrahelis avastati polüüp põies. Aasta tagasi oli günekoloogiline op allavaje tõttu. Kas polüübi teke võib olla sellega seotud? Kui suur on tõenäosus, et tegemist on pahaloomulise kasvajaga? Uroloogile saan alles detsembri teises pooles. Kuidas selgitatakse kasvaja hea- või pahaloomulisus?
Vastus: Ultraheli on abistav uuring ja alati ei pruugi diagnoos olla see, mida näitab ultraheli pilt. Seetõttu on täiendav uuring erialaarsti juures tarvilik.
Tavaliselt selgitab probleemi olemuse kusepõie vaatlus seesmiselt – tsütoskoobiga. Hetkel on raske vastata, millest probleem on tingitud. Lõpliku vastuse saab anda otsesel uurimisel. Siit ka vastus Teie küsimuse teisele osale: hea- või pahaloomulise kasvaja väljaselgitamiseks tuleb esmalt teostada uriini tsütoloogiline uuring, seejärel võetakse kusepõie vaatlusel vastavast piirkonnast koetükike histoloogiliseks uuringuks. Uuringute tulemuste põhjal teeb arst otsuse ja määrab ravitaktika. Kuna Te ei kirjelda, et Teil uriiniga on tulnud verd, siis võite rahulikult oma vastuvõtuaja uroloogile ära oodata.