Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-õppejõud

Haridus: 1988. a lõpetas Tartu Ülikooli ravi erialal, 1990. sisehaiguste internatuuri, 1993. perearsti täiendkoolituse. 2003. aastal kaitses Tartu Ülikoolis meditsiinidoktori kraadi.

Geriaatria erialal on end täiendanud alates 1997. a. Osalenud erinevatel koolitustel ja kursustel Budapestis, USA-s, Inglismaal, Austrias, Soomes ja Eestis.

Helgi on Eesti Gerontoloogia ja Geriaatria Assotsiatsiooni (EGGA) ja Euroopa Geriaatrilise Meditsiini Ühingu (European Union Geriatric Medicine Society, EUGMS) juhatuste liige.

Ametikäik: On töötanud Tartu Linna Polikliinikus jaoskonnaarstina, sisehaiguste õppejõuna TÜ Arstiteaduskonnas, Arstiteaduskonna Polikliiniku ja perearstiteaduse õppetoolis assistendina. Alates 2000. aastast töötab sisehaiguste arstina TÜ Kliinikumis.

Tema patsientideks on valdavalt eakad inimesed. Siiani jätkab teadustööd, mis käsitleb peamiselt vananemisega seotud haigusi ja muutusi organismis.

Küsimus:

Vanus 75,günek. vastuvõtul kõik Ok, saatis pissiproovi uuringuks, ka see Ok, veresuhkur 4,7, perearst teab ammu mu probleemist, kirjutas drip.-t, see ei ole aidanud. Ise arvan, et v.o. närvidest jm. saan olla kuskil väljas, nt.poes-pole probleemi, aga kui peaks meenuma, et on pissil käimata, otsemaid (ka poes olles) on suur ports mähkus, lõplik kogus jääb põide, kannan püksmähkmeid juba aasta, teisiti polegi võimalik. Huvireisile suvel ei riskinud minna, samuti ööseks laste poole jääda. Mida teha, meie maakonnas Inkotuba pole, kas elu lõpuni mähkmetes olek? Põen reumat.artriiti, manustan reum. tbl.-tte juba 16.a., arvan, et nendes asi pole, u.pidamatus intens. 1,5 a.- tagasi tahtsin psühhiaatri vastuvõtul käia, perearst laitis maha. Öösiti olukord talumatu, nii kui  ärgates WC meenub, nii  juba algus mähkus…

 

Vastus:

Tere. On vaja selgitada uroloogi juures, kas tegemist on tung pidamatusega, mis võib olla põhjustatud põletikust või on probleem hoopis sulgurlihase ja põienurga muutuses, siis saab rakendada lingoperatsiooni. Viimane on tüüpiline eriti siis, kui teha järske liigutusi, köhatada või joosta ning ei suuda uriini pidada tekib märgumine.Sellisel juhul on lingopertsioon efektiivne. Selle aga peab lihtsalt erialaspetsialistil eelnevalt täpsustama.

Load More