NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Laps olnud mähkmevaba alates 1a3k, aga nüüd 3a8k pissib alla nii öösel kui ka päeval lasteaias. (2018)

Laps olnud mähkmevaba alates 1a3k, aga nüüd 3a8k pissib alla nii öösel kui ka päeval lasteaias. (2018)

Küsimus:

Tere! Mul on mure 3a 8k poja pärast, kes öösel ja ka päevasel ajal alla pissib. Seda probleemi on esinenud ka laste vanematel. Öösel äratan teda sügavast unest ja viin teda pool-unisena potile pissile.

Päevasel ajal väidetavalt käivad nad enne pissil ära kui magama suunduvad. Minu probleemiks on eelkõige see, et  lasteaia õpetajad tungivalt soovitavad lapsele unemähkmeid (mähkmevaba laps 1a3k). Mis teie sellest arvate?

Ainsa võimalusena tulles vastu õpetajatele võiks mõelda imava sisuga pestavaid pükse mis näeks normaalsete aluspükstena välja, kuigi ei ole neid Eestis 110-116 suuruses müügil näinud.

Lähme poisiga ka perearstile, kuna tal esineb tihti kõhukinnisust (roojab üle 2-e päeva suuri koguseid korraga, mis tekitavad talle raskusi), kuid pole kindel kas sellel on mingit seost allapissimisega. Lisaks sellele juhtub tal aeg-ajalt pissihäda liiga pikalt kinni hoidmist mängides, mille tulemusena potile jõudes piss püksid juba märjaks teeb.

Võib-olla oskate soovitada kust võiksin saada nõu/abi ja ka materjale mida siis lasteaia õpetajatele jagada sellise probleemiga lapse puhul?

Vastus:

Tere, Kirja teel on hetkel üsna keeruline vastata. Nõustamine meie Inkotoa kabinetis oleks kindlasti Teile rohkem abiks, kui saate täpsemalt olukorda ja lapse tegemisi ning rutiine selgitada. Selleks soovitan broneerida aja konsultatsioonile, mis on tasuta. Inkotubade asukohad ja kontaktid https://kuivaks.ee/kontakt/.

Nagu kirjast aru saan on laps vahepeal olnud mähkmevaba. Millal probleem tekkis uuesti? Kas siis kui laps läks lasteaeda? Kas nädalavahetustel kui olete kodus laps päeval mähkmeid ei vaja? Väga -väga palju küsimusi on antud teemaga. Voodimärgamise ja kõhukinnisuse vahel on tugev seos. Ehk on kõhukinnisuse põhjuseks vähene vedelikutarbimine? Lasteaia kasvatajatele /õpetajatele, et nad suunaks lapse iga 2-2,5 tunni tagant tualetti ja annaksid piisavalt vedelikku päeva jooksul.

Meil Inkotubades on olemas tavalised püksmähkmed erinevates suurustes ja kindlasti leiab midagi. Ehk lasteaia kasvatajad/õpetajad pidasidki neid silmas mitte eraldi potitreeningu pükse (unemähkmeid).