Tihe urineerimine 16aastasel (21.06.2010)

Tihe urineerimine 16aastasel (21.06.2010)

Olen 16aastane ja probleemiks on tihe kusehäda. Urineerimine valus ei ole. WC-d pean külastama koolis iga 1-2 h tagant, kodus 2-3,4 h tagant. See algas 2 aastat tagasi, kui ma vahetasin kooli. Siis pidin koolis iga 1 h tagant WC-s käima ja pidasin seda normaalseks, sest pidevalt on mul ärevus sees koolis olles. Kuid kodus olles ei tohiks mul mingit ärevustunnet või närvilisust olla, sellest hoolimata külastan liiga tihti WC-d. Öösel ma WC-s ei käi, kuid hommikuti ärkan suure hädaga. Kas see on ärevushäire ? Mida sellega ette võtta?
Vastus: Sinu vanuses vajaliku vedeliku tarbimise juures on normaalne ja tervislik tualetis käia päeval iga 2-4 tunni järel. Nii kodus teedki. Samas peaks Sinu põiemaht olema piisavalt suur. Kas see aga nii on, tuleks ära mõõta 3-4 uriini kogust ja jälgida ka, et uriin oleks hele. Kui selle kuumaga vähe jood, muutub uriin kontsentreerituks, tumedamaks ja väljutatud kogused ongi väiksemad. Kui põis väike, pinges, saab ravimitega aidata. Perearstile võiks ka oma murest rääkida. Ta saaks Sind suunata ultraheli uuringule ning kontrollida, kas põis on peale urineerimist tühi. See väga lihtne uuring.
Võid mulle saata uriiniportsjonite suurused, vastan, kas need on normaalsed ja vajadusel annan nõu edasi. Loomulikult võid need kogused ka perearstile öelda ning tema juba koos ultraheli leiuga aitab Sind edasi.