Sage pissimine 3aastasel (22.10.2010)

Sage pissimine 3aastasel (22.10.2010)

Kas põiepõletikuga on alati valus pissida? Minu 3-aasatsel pojal tundub, nagu oleks põiepõletik, käib päeval umbes 5- minuti tagant WC-s. Öösel magab rahulikult. Peaaegu alati tuleb midagi ka, valu ta küll ei kurda. Muid muresid ei ole, kas võib olla hoopis mingi muu põhjus? Kestnud on see umbes 2 kuud, viimased päevad väga hulluks läinud. Kui probleem ilmnes, sai ka perearstile uriinianalüüs viidud, mis oli korras.
Vastus: Arvan, et teie lapsel ei ole põiepõletikku, kuna sagenenud pissimine kestnud juba 2 kuud, uriinianalüüs oli ka korras ning öö saab rahulikult ärkamata ära magada. Laps võib sageli pissil käia seetõttu, et põis on pinges ja sinna mahub vähe uriini. Teine variant on, kus laps käib potil sirtsutamas ja põis jääb ikka täis. Last nägemata on raske öelda kumb variant teie lapsel on.
Kui põis on väike, siis aitab lapsele köitva tegevuse leidmine, et ta pissimise korraks ära unustaks. Kui aga põis on suur ja jääb korralikult tühjendamata, tuleks seda teha. Poja võiks teil istudes pissida. Enamasti ravimeid need lapsed ei vaja. Kui mure jääb püsima, minge uuesti perearsti juurde, kes suunab teie lapse spetsialistile põhjuse selgitamiseks.