Peale püsikateetri eemaldamist ei õnnestu urineerida (6.10.2014)

Peale püsikateetri eemaldamist ei õnnestu urineerida (6.10.2014)

Küsimus:

Tere! Mul mure selline, et pissimise kateeter on ligi 2-kuud olnud. Eile võeti ära ja öeldi, et põis on natuke tundlik, kuid mul on siiani meeletu valu ja põiest ei tule praktiliselt midagi. Mida teha ja kuidas käituda?

Vastus:

Tere, kui peale püsikateetri eemaldamist ei õnnestu urineerida, siis tundub, et põis ei tühjene iseseisvalt ja seetõttu peab ära õppima ühekordse enesekateteriseerimise, et vajadusel põit niimoodi tühjendada. See protseduur iseenesest pole midagi väga keerulist, vajab lihtsalt selgeks õppimist. Kui sageli peaks seda tegema ja kuidas taastub iseseisev urineerimine, saab otsustada alles siis, kui enesekateteriseerimist on mõnda aega tehtud, kuna sageli see aitab kaasa normaalse urineerimise paremale taastumisele. Kindlasti peab jälgima ka piisavat vedelikutarbimist, 1,5-2 l päevas, kuna see hõlbustab põie tööd.

Soovitan tulla enesekateteriseerimise õppeks minu vastuvõtule Lääne-Tallinna Keskhaigla SM keskusesse, eelregistreerimine tel. 6 507 397, soovitav kaasa saatekiri põieõe vastuvõtule.

Lugupidamisega, Inga Zopp