Öösel äratame lapse, et WC-sse minna? (29.09.14)

Öösel äratame lapse, et WC-sse minna? (29.09.14)

Küsimus:
Tere! Minu 12-aastane poeg märgab voodit juba palju aastaid. Päris kuiva aega ma ei mäletagi. Periooditi on seda vähem kuid, tavaliselt ikkagi 2-3 korda nädalas. Viimastel aegadel oleme lihtsalt öösel ta üles äratanud ja WC-sse saatnud, et ei peaks jälle linu vahetama. See toimib, kuid on koormav vanematele. Kuidas peaksime käituma?

Vastus:
Tere! Kindlasti on öine äratamine nii lapsele endale kui ka vanematele väga koormav. Kahjuks ei selgu, kas teie poeg on mingit ravi saanud ja kuidas see on toiminud. Kui poiss väga pikka kasvu ei ole, võiksite vaadata kuivaks.ee kodulehelt kuidas äratusaparaat töötab ja kui see sobib, saaksite seda laenutada.
Eeldan, et vedeliku tarbimise harjumus on teie pojal olemas, kindlasti tuleb päeval juua ja õhtul 2 tundi enne magamaminekut on soovitav enam mitte juua. Õhtusöögi kõrvale ei soovitata gaseeritud jooke, piima, tsitruseliste mahlu. Täpsemad vedeliku tarbimise juhised sõltuvad lapse kaalust.
Mõõtke palun nädalavahetusel väljutatud uriini kogused ning siis saab perearst otsustada kas põis normaalse suurusega ja sellest lähtuvalt ka uuringuid palneerida ja ravi määrata. Vajadusel konsulteerib öise voodimärgamisega lapsi nefroloog Tallinnas ja Tartus ning inkontinentsi õde Tartus.

Heade soovidega,
Aili Traat