Minu 10-aastane tütar pissib öösel alla (29.09.14)

Minu 10-aastane tütar pissib öösel alla (29.09.14)

Küsimus:
Tere. Minu 10-aastane tütar pissib öösel alla. Oleme käinud lastearsti juures, saime ühed rohud aga ei midagi. Kui pikem vahe on olnud, siis olen palunud teha arstil proovi ja siis näitab jälle põletikku ja räägitakse kahest bakterist mis on pissu sees. Aga me oleme nii käinud arsti juures juba nelja aastasest peale. Mida peaks tegema? Sooviksin saada soovitusi kuhu ja millise arsti poole pöörduda.

Vastus:
Tere! Teie mure on väga õigustatud. 10-aastase tütre ja ka kogu Teie pere elu mõjutab öine voodimärgamine. Andmed Teie kirjas on pisut napid, kuid saan aru nii, et probleem on nii päeval kui ka öösel. Sagedasti on lastel, kes märgavad öösel voodit pissiproovid korrast ära. Sel juhul võib lapsel olla põie tühjendamise häire, millele tihti kaasub ka kõhukinnisus. Kui on kõhukinnisus, siis tuleks seda ravida.
Soovitan Teil uuesti pöörduda oma perearsti poole. Eelnevalt võiksite 2 päeval ära mõõta lapse pissi portsjonid ja tarvitatud vedeliku hulgad. Tüdruk on juba suur, küsige temalt ka kõhukinnisuse osas. Vajadusel saab perearst suunata Teie tütre lastenefroloogile, kes töötavad nii Tallinnas kui ka Tartus.

Heade soovidega,
Aili Traat