Alla 3aastane pissib püksi (16.02.2012)

Alla 3aastane pissib püksi (16.02.2012)

Minul on mure 2a10k tütrega. Eile päeval oli ta lasteaias kaks korda püksi pissinud. Kasvataja ütles, et ta ei läinud isegi mitte potile, vaid nagu mõnuga oleks lausa püksi teinud. Õhtul oli kodus kõik korras, püksi ei teinud ja küsis ise ilusti potile. Ka öö möödus kuivalt. Täna viisin lapse 8.45-ks lasteaeda ja kell 12.35 helistas juba kasvataja ja ütles, et täna juba kaks korda püksi pissinud. Kasvataja ise arvab, et kas on külma saanud või meil on kodus midagi paigast ära. Samas kodus on ta väga hea laps ja käib ilusasti potil. Perearstile olen proovinud juba lugematud korrad helistada aga keegi ei vasta, siiski mure on suur. Millest selline asi võib tingitud olla?
Vastus: 2 aasta kümne kuu vanune tüdrukuke on veel selles eas, kus vahel võib juhtuda, et pissi tuleb püksi. Täiskasvanu põietühjendamise muster kujuneb välja 4. eluaastaks. Väikelastel võib püksipissimise põhjuseks olla põletik kuseteedes, siis on laps haiglane, pissiproov ei ole korras. Kõhukinnisus võib soodustada päeval pükstemärgamist.
Sagedasem ja lihtsam põhjus on, et laps unustab ennast haaravat mängu mängima ega tunneta oma keha ning hilineb potileminekuga. Siin saate teie ja ka kasvataja last aidata ja suunata ta tualetti. Pissimise sagedus võiks olla iga 2 tunni järel. Mure püsimisel soovitan ikkagi pöörduda perearsti vastuvõtule.