Aastatepikkune ülisage WC külastamise probleem (23.05.2014)

Aastatepikkune ülisage WC külastamise probleem (23.05.2014)

Küsimus: Pöördun teie poole suure murega, mis on muutnud minu elukvaliteedi ja selle olemuse nii raskeks, et lihtsalt pole enam jõudu ja tahtmist jätkata.
Nimelt olen külastanud palju urolooge, naistearste ja ka psühhiaatrit, kuid minu probleemile pole leitud lahendust.
Probleem põiega on kestnud juba 6-7 aastat. Põis laseb uriini läbi ja nii ma pean olema päevad läbi märgade pükstega. Põiele surub miski nii tohutult peale, et pean wc-d külastama päevas 20-30 korda, öösiti vähemalt 15 korda. Pole võimalik kuskil käia, kus ei asu läheduses wc-d. Pean end kogu aeg pesema, sest pesu on uriinilõhnaline ja peab riideid isegi paari tunni tagant välja vahetama. Öösiti surub nii tugevalt peale, et kui ärkan, siis ei suuda enam kannatada ja pean kohe jooksma tualetti, sest tunnen, et enam ei kannata välja. Kui wc-s ära olen käinud, pean sinna minema veel 2-3 korda, kuna jääb jääkuriin ning ma tunnen, et põis ei tühjenenud korralikult. Lisaks tilgub pärast wc-s käimist kohe pükstele. Mulle on tehtud uroloogide poolt kõik testid ja väidetakse, et kõik on korras ning ei osata enam lahendust pakkuda. Naistearst on samuti uurinud minu seisukorda ja pole leidnud ühtegi problemaatilist kohta.
Lõpuks suundusin psühhiaatri juurde, kes manustas mulle aasta aega antidepressiante, mis seda probleemi leevendaksid. Kogu see aasta on olnud tegelikult ilma igasuguse tulemuseta ja lihtsalt vaevanud minu organismi. Seega olen viimaks nii suures stressis, et ei oska enam kuskilt abi leida. Raske on elada ja olla inimeste seas, kui kog uaeg pean käima wc-s ning pole mingit lootust, et see probleem järgi annaks. Olen teinud sporti ja see aitab ainult ajutiselt ehk üheks õhtuks (leevendab olukorda). Ma ei joo palju vedelikku ja kui ma joon, siis kohe automaatselt pean külastama wc-d. Vaagnalihaste harjutused ei ole aidanud midagi. Enne seda probleemi 6 aastat tagasi mul polnud alakõht nii suur, aga nüüd on vajunud suureks ja isegi spordi tegemisel see kuidagi ei lähe väiksemaks. Ei oska enam kuskilt abi otsida ja sellepärast pöördusin teie poole, kuna te olete mu viimane lootus.

Vastus: Sagedase urineerimise ja uriini lekkimise põhjuseks võib tõesti olla jääkuriin ehk teisisõnu asjaolu, et hoolimata sagedasest urineerimisest põis ei tühjene korralikult. Samas võib olla tegemist ka nn üliaktiivse põiega, mis tekitab samu sümptomeid. Et selgitada välja, millega on täpselt tegemist ja kuidas oleks võimalik Teid aidata, soovitan tulla minu vastuvõtule Tallinnas Paldiski mnt 68, 10. korrusel SM keskusesse. Registreerida ette tel.6 507 397 põieõe vastuvõtule, kaasa soovitavalt perearsti saatekiri.