80. a naisel on roojamise probleem? (9.03.2016)

80. a naisel on roojamise probleem? (9.03.2016)

Küsimus:
Minu 80-aastasel emal on tekkinud selline probleem. Kui tal tuleb kakahäda, peab kohe minema, kannatada üldse ei jõua. Tal on juba paar korda ka püksi tulnud, kuna ei jõua nii ruttu WC-sse. Väljaheide on muidu normaalne, pole vedel. Mingeid valusid ega muid sümptomeid pole. Millest see võib olla tingitud ja kas on midagi selle leevendamiseks?

Vastus:
Tere, sellel, miks inimesed ei suuda väljaheite väljutamist kontrollida, võib olla väga erinevaid põhjuseid ja väga raske on seda antud juhul hinnata, kui ei tea konkreetsest inimesest rohkem, kui vanust. On erinevaid haigusi-seisundeid, mis raskendavad nii väljaheite kinnihoidmise võimet kui isegi ka õigel ajal sooletühjendamise vajaduse äratundmise võimet, nii et inimesed seetõttu ei jõua õigeks ajaks tualetti. Ka mõned ravimid või isegi toit võivad seda soodustada, samuti vanemas eas aeglasemaks muutunud liikumine. Nii et hea oleks tegelikult täpsemalt konkreetne olukord läbi arutada ja leida võimalikke teid selle leevendamiseks.

Kindlasti oleks abi ka püksmähkmete kasutamisest, sest kui isegi nn.õnnetusi juhtub, on sellega veidi kergem-mugavam toime tulla.
Nõustamiseks võib tulla ka minu vastuvõtule Lääne-Tallinna Keskhaigla SM keskusesse, vajalik eelregistreerimine telefonil 6 507 397.

Lugupidamisega, Inga Zopp