NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

8-aastase tüdruku enurees (12.03.2014)

8-aastase tüdruku enurees (12.03.2014)

Küsimus: Olen hädas oma sel suvel juba 8aastaseks saava tütrega. Nimelt on meil probleem püksi pissimise ning öise voodimärgamisega. Päeval juhtub õnnetusi eelkõige mänguhoos, naerdes või kui keegi teda kõdistab. Alles hiljuti kutsus ta omale sõbranna külla ning 4 tunni jooksul juhtus tal õnnetust 5 korda. Oleme küll rääkinud, et kui pissihäda natukenegi tunneb, tuleb vetsu minna, aga abi ei miskit.Öösiti pissitame teda veel enne, kui ise magama läheme, iga öö tal seda ei juhtu. On ka kuivi perioode nagu öeldakse. Kõige pikem kuiv periood kestis 3 kuud, eelmisel suvel, kui laps ärkas ise öösiti ning läks pissile. Kuiv periood sai otsa lapse kooli minekuga kui laps magab nii sügavalt, et enam ei ärka häda peale üles.
Õhtuti umbes 2 tundi enne magamaminekut ei luba me lapsel juua, kuid õnnetusi ikka juhtub. Oleme teinud perearsti juures pissiproovi, mis ei näidanud lapsel põletikku. Sügisel 2013 külastasime ka laste uroloogi Mustamäe Lastehaigla Polikliinikus, kes meie külatusel ütles ainult, et tema võib augu kinni õmmelda kui vaja, et muud ei ole teha. Andis vaagnapõhja lihaste harjutuste õpetused ning sellega ka asi piirdus. Ei tehtud meile mingeid uuringuid seal ega midagi. Ka ei räägitud meile Inkotubadest, millest lugesin siin lehel.
Tahaksingi küsida, kas või kuidas ma saaksin veel last aidata? Ta on ka ise õnnetu, et tal juhtub ikka ja jälle. Lisaks häirib see ka lapse sotsiaalset elu, kui sõprade ees juhtub koguaeg. Kas on võimalik kuidagi aru saada, mis seda lapsel põhjustab? Seda kuidagi ravida? Olen tõesti lapse pärast mures ning tahaksin, et ta saaks ka kuiva lapsepõlve nautida.

Vastus: Mõistan nii Teie kui peagi 8aastase tütre muret. Kuna siin on mitu probleemi – naermispidamatus, päevane pükstemärgamine, öine voodimärgamine, siis soovitaksin uuesti oma perearstiga nõu pidada ja vajadusel laste nefroloogiga konsulteerida. Eelnevalt võiksite paaril nädalavahetusel mõõta ja üles kirjutada pissiportsjonid, siis saab perearst kohe mingi teave, kuidas kusepõis töötab. Hea oleks teada ka öist uriini kogust. Teie tütar on suur, tualetis käib üksinda, seetõttu võiksite pilgu heita tema kakale, paljudel lastel, kel samasugused probleemid, on ka kõhukinnisus, mida tuleks kõigepealt ravida. Samuti võiksite ära mõõta tarvitatud vedeliku, kuna osa lapsi hakkab vedelikku piirama, mis aga ei tule paranemisele kasuks. Inkotubadest saab laenutada alarmaparaati, aga seda Teie lapsele esialgu ei soovita.