8 a tüdrukul püksid kakased? (16.09.2015)

8 a tüdrukul püksid kakased? (16.09.2015)

Küsimus:
Olen puhkuse ajal maal oma ema juures ja õetütar tõi hoida oma 8 aastaseks saava tütre. Lapsel on iga päev püksis törts kakat, mis haiseb jubedalt. Ta ise väidab, et ei tunne kui tuleb püksi. Ema on tal teadlik ja ka käis arsti juures, et organid töötavad ning soovitati iga päev Dupbalac’i anda. Lapse ema ei teagi, et probleem on lahendamata või ta eirab, sest laps räägib, et ta peseb kodus ise püksid, et ema ei teaks. Kuidas last aidata ja ta emale asja tõsidus ära seletada???
See probleem oli juba eelmine suvi ja kui ma sellele probleemi pöörasin, siis minuga ei suheldud pool aastat nende pere siseasjadesse ,,nina toppimise,, eest.

Vastus:
Tere! Suvi on möödas ja Teie õetütar ilmselt oma ema juures tagasi. Tõenäoselt on Teie õetütrel kõhukinnisus ja kui see liialt tugevaks läheb, siis hakkab kõvade roojamasside kõrvalt ülevalt soolest vedelat kakat pükstesse valguma. Ravi ongi õige dieet, et lapsel kõht kinni ei jääks ja rooja pehmendav ravi, mis peab olema järjekindel, ning vastavalt kaka tugevusele reguleeritud. 8 aastaseks saav laps ise ravimi doosi reguleerimisega kindlasti hakkama ei saa. Vähem tähtis ei ole ka regulaarse potireziimi kujundamine nii, et laps ei suruks roojamistungi maha. Kui te oma õetütrega kokku saate ja tal kindlat harjumust kakal käia ei ole tekkinud, võite talle meelde tuletada, et 10-15 minutit peale igat suuremat toidukorda tuleks proovida ära kakada. Kui pehme kaka ära tuleb, siis jäävad püksid ka puhtaks.

Head soovides,
Aili Traat