6 a poiss hakkas püksi kakama? (16.09.2015)

6 a poiss hakkas püksi kakama? (16.09.2015)

Küsimus: Tere, mure järgmine, et märtsis 6 aastaseks saav poeg on hakanud kakama püksi. Täna konkreetne asi, poole päeva ajal vaatasin püksid puhtad, saatsin poti peale. Ütles et kaka tuli, ütlesin et tubli poiss. Läks mingi pool tunnike tunnike mööda ja vaatasin et teised püksid jalas. Küsisin mis juhtus,tema vastas et ups kaka tuli jälle. Ja ikka korralikult jälle mööda jalgu alla kohe jne. Paljud korrad ta ei ütle ka kui kaka on püksis vaid käib nii moodi ringi pärast pepu punane. Ei ole temaga eriti kõvasti kurjustanud ka et äkki sellepärast või ma ei teagi kohe mida edasi teha?

Vastus: Tere! Teie küsimuse esitamise ajast on päris pikk aeg edasi läinud. Kui mure veel püsib, võiksite perearsti poole pöörduda, kes saaks vajadusel teie poja laste gastroenteroloogile suunata.

Omalt poolt soovitaksin poeg 10-15 minutit peale igat suuremat söögikorda potile suunata, et ta ära roojaks. Potil istumine peab olema mugav, jalad toetatud pingikesele. Tõenäoselt täiskasvanute tualettpott on talle veel liialt kõrge. Potil võib istuda 5-6 minutit. Eesmärk on kindla roojamisharjumuse kujundamine.

Heade soovidega,
Aili Traat