6-a laps pissib öösel voodisse (25.05.2015)

6-a laps pissib öösel voodisse (25.05.2015)

Küsimus:
6- aastane laps pissib voodisse praktiliselt igal ööl. 2 aastat tagasi käisime nii perearsti vastuvõtul kui uroloogi juures. Ultraheli näitas, et põis normaalne ja mingit hälvet ei leitud. Uroloog rääkis tabletiravist, mida tehake alates 5- eluaastast, mis kõlas väga hirmutavalt.

Enne magamaminekut käib laps mitu korda pissil ja vahel panen ta veel öösel potile, mõnikord pissib ta veel kord sellele vaatamata ka voodisse. Lasteaias jääb nüüd viimasel poolel aastal päevaune ajal voodi kuivaks. Mida teha öise voodimärgamisega?

Vastus:
Tere! 6-aastaselt on öine voodimärgamine sage probleem. Selle sagedasemateks põhjusteks peetakse öise pissi suurt hulka, väikest põiemahtu, rasket ärkamist. Te võiksite ära mõõta 2 päeva väljutatud pissi hulgad. Portsjoni suurus peaks päeval olema 6 aastaselt 180-210 ml.

Kindlasti peab saama laps küllaldaselt vedelikku, mis võiks jagada 7 joogikorrale, neist 2 peale k.17:00. Viimane 2 tundi enne magamaminekut enam juua ei tohiks. Janu ei ole, kui laps päeval korralikult joob.

Kui Te olete ettevaatlik tablettravi osas, siis 6-aastaselt kui laps on nõus, võib kasutada äratusaparaati, mida saab laenutada. Kui aga laps mitu korda öö jooksul voodit märgab, siis aparaat ei ole soovitatud.

Tablettravi kartma ei pea. Kui laps õpib päeval korralikult vedelikku jooma, siis minirini (nii on selle rohu nimi) andmine ei ole ohtlik. Usun, et jutt käis minirinist. On ka teisi ravimeid, kuid nende kasutamise näidustust kirja alusel ei ole.

Heade soovidega,

Aili Traat