5aastase pükstemärgamine (27.09.2011)

5aastase pükstemärgamine (27.09.2011)

Tere, minu tütar saab kohe 5-aastaseks. Tütrel esineb igapäevaselt pükste märgamist. Ta on aktiivne laps ja joostes, naerdes või omaette süvenenult mängides läheb tihti pepu märjaks. Kodust välja minnes on meil alati tagavarapükse mitu paari kaasas. Räägime kogu aeg, et peab pissil käima isegi siis, kui pissihäda just pole, aga ikka juhtub. Vahel harva juhtub ka öösel, eriti kui õhtul on vedelikuga liialdatud. Enamasti jõuab tütar öösel enne ärgata ja siis jõuame vetsu.
Perearstiga leppisime kokku, et kohe oktoobris, kui laps 5 a täis saab, teeme analüüsid ja läheme spetsialistile. Ootan teie arvamust/kinnitust, kas ma ei kujutan probleemi endale ette? Või on aeg tegutseda?

Vastus: Teie kirja lugedes saan Teile vastata, et olete juba koos perearstiga õiged otsused teinud. Teie laps saab õige pea viieseks. 4-ndaks eluaastaks peaks laps päeval kuivaks jääma ja õigel ajal potile jõudma. Teie kirjast selgub, et lapsel tekib päeval märgamine joostes, naerdes, mistõttu on õige lapse läbivaatus spetsialisti poolt. Võimalik, et päevastele probleemidele lahenduse leidmisel kaob ära ka öine voodimärgamine.
Öist voodimärgamist võib lapsel esineda kuni 5. eluaastani, teie laps on just selles eas. Voodimärgamise tõttu soovitaksin õhtul lapsele mitte anda gaseeritud jooke, piima ja tsitruseliste mahlu, neid võib tarbida kuni õhtuooteni.
Väga tubli ema olete, et päevase märgamise tõttu abi otsite, soovin kiiret paranemist!