5-a. poisil on enurees (09.02.2015)

5-a. poisil on enurees (09.02.2015)

Küsimus:

Tere! Leidsin täiesti juhuslikult Teie lehe ja kui ma nüüd õigesti aru saan, nõustate ka lapsi, kellel enurees?
Enurees on mu 5 aasta ja 8-kuusel poisil kohe kindlasti, sest tegelikult ta ei ärka kordagi ise öösiti üles ja on võimeline ka nt 3 x öösel voodit märgama. Oleme mehega öösiti ise äratuskella endale pannud ja püüdnud õigel ajal “jaole” saada, aga esiteks on see endale kurnav ja teiseks ei saa me ikkagi alati õigel ajal jaole. Linade pesu toimub praktiliselt iga päev (kummilina sh) ja seda juba 2,5 aastat vahelduva eduga kindlasti (mingist vanusest otsustasin mähkmeid mitte kasutada, sest mulle käis üle mõistuse see, et nt 4-aastane mähkmeid kannab:().

Päeval juhtub õnnetusi ka, kuid väga harva ja mänguhoos ja need probleemsed kuidagi ei ole…

Vastus:

Tere!  Üle 5-aasta vanune laps peaks kogu öö kuivas voodis magama või vajadusel üles ärkama ning tualetti minema. 4-aastaselt on viimane aeg lapsel aru saada, et tal on pissihäda ja ta peab sellega kuivalt tualetti jõudma, ka mänguhoos.

Selleks et laps öösiti kuivaks jääks, peab päeval põis õigesti töötama, s.t. päevased pissi portsjonid peavad olema 5 aastaselt ~ 180 ml ja peale pissimist peab põis tühi olema.

Esialgsed soovitused vedeliku tarbimiseks, põie töö hindamiseks võiksite saada oma perearstilt. Enne arsti juurde minekut oleks hea, kui mõõdaksite paaril päeval lapse pissi portsjonid ja tarvitatud vedeliku hulgad. Vajadusel saab perearst teie lapse suunata eriarstile, lastenefroloogile, kes töötavad nii Tallinnas kui Tartus.

Head soovides,
Aili Traat