4-a. poisil lähevad lasteaias püksid märjaks? (25.05.2015)

4-a. poisil lähevad lasteaias püksid märjaks? (25.05.2015)

Küsimus:
Tere. Mu poeg saab mai kuus 4 aastaseks.
Septembris alustas ta uues lasteaias, ja probleem tekkis meil oktoobri kuus. Nimelt mu poeg pissib päevasel ajal püksi. Õigem oleks vist öelda, et tilgutab püksi oma põietäie. Öösel ei ole probleemi, need meil kuivad. Aga lasteaias ikka 2 paari püksi saab korralikult märjaks ja kodus ka meil sama mure. Päevasel ajal ta nagu ei tunneks et põis täitub. Mida ma saaks teha, et laps saaks murest lahti? Laps õnnetu ja emme ka, kuna teised lapsed lasteaias juba norivad teda.

Vastus:
Tere! 4 aastaselt peaks laps tualetis käima nagu täiskasvanu. Õigel ajal, et püksid märjaks ei saaks. 3 aastasena on veel lubatud, et vahel tilgad püksi tulevad. See on küll väga, väga kurb, et nii väikesed lapsed juba narrivad.

Mõõtke palun paaril päeval näiteks nädalavahetusel ära pissi portsjonid, 4 aastaselt peaksid need olema 120-150 ml. Kui portsud väga väikesed, pöörduge oma perearsti poole, kes vajadusel suunab lapse kas uuringutele või spetsialist juurde.

Kui pissi portsud normis või suuremad, siis võiksite rääkida kasvatajaga, et ta vaataks, et Teie ikka režiimi järgi tualetti läheks. Selles eas on lastel suur mänguisu ja nad kipuvad kannatama liiga kaua. Siin ravim ei aita, kellaajalise urineerimisega, iga 2-2,5 tunni järgi, saate kujundada lapsel õiged urineerimisharjumused.

Tervitades,
Aili Traat