16aastase öine enurees (07.12.2010)

16aastase öine enurees (07.12.2010)

Olen 16aastane tütarlaps ja olen pidanud taluma uriinipidamatust just öösiti. Päeval kui magan, ei juhtu kunagi midagi. Olen 10 aastat tagasi Tartus uuringutel käinud, kuid mida vanemaks sain, seda rohkem kartsin arsti juurde minna, kuna oli häbi. Hetkel võtan driptane 5mg, see muidugi tunduvalt on aidanud – selle kuu jooksul juhtus öösel ainult üks kord. On raviks veel mingeid võimalusi?
Vastus: Väga tubli oled, et kirjutasid ja oma probleemile lahendust otsid. Kahjuks on see vanast ajast jäänud arvamus, et see haigus on häbiasi. Tegelikult on voodimärgamine täpselt samasugune haigus nagu kopsupõletik või liigesepõletik. Järjest rohkem ja nooremalt otsitakse abi terves maailmas. Driptane võib Sulle päris õige rohi olla, aga igaks juhuks tuleks
kontrollida, kuidas Sinu põis töötab, selleks tuleks teha UH uuring. Perearst saab selle kindlasti korraldada. Ilmselt tead, aga igaks juhuks kordan üle, et päeval kuni 16.00 pead ~1 liitri vedelikku tarbima, arvuta kokku kõik, mis Sinu toidus vedelat (kohv, tee, supivedelik jne) on. 16.00-20.00 peaksid tarvitama veel 0,5 liitrit. Eeldan, et magama lähed k.22.00 paiku.
Õhtupoolikul ära joo piima, gaseeritud jooke, tsitruseliste mahla, need suurendavad öise uriini hulka.Ravivõimalusi on veel, kuid selleks tuleks ikkagi arsti juurde minna.
Julget abi otsimist ja usun tõepoolest, et saad täiesti terveks.