15aastase periooditi esinev enurees (28.05.2013)

15aastase periooditi esinev enurees (28.05.2013)

Olen 15-aastane noor neiu, kes teeb öösiti tahtmatult voodisse. Haigus on kestnud kogu elu ning olen ka käinud mitmete arstide juures, kuid abi pole saanud. Ilmselt on mul põhjuseks väike põis ja sügav uni, kuid see eisneb periooditi. Umbes nädal järjest tuleb voodisse ja umbes 2 nädalat olen kuiv. Loodan väga teie abile, sest asi on juba minu jaoks lootusetu, ei saa käia laagrites, sõbrannade poole ei saa ööseks jääda, jne.
Vastus: Väga tubli, et püüad oma murele lahendust leida ja oled end öise enureesi põhjustega kurssi viinud. Kahjuks ei selgu kirjast, mille alusel Sa arvad, et Sul on väike põis. Kui on tehtud ultraheli uuring, kus vaadatud kusepõit vahetult enne ja pärast urineerimist, siis saab seda küll öelda, et põis on väike. Kui arvad seda väljutatud uriini alusel, siis see ei ole täpne.
Põiemahtu saab ravimitega suurendada. Kindlasti juba tead, et vedeliku tarbimist päeval ei tohi piirata. Hommikust kuni kella 16:00-ni peaksid vedelikku jooma vähemalt 1 liiter, see aitab ka põiemahule kaasa. Õhtupoolne vedelikukogus kella 16:00 kuni 2 tundi enne magamaminekut on 0,5 liitrit. Praegusel ajal on saadaval ka ravimid, mis vähendavad öist uriini hulka ja neid ongi soovitatud kasutada sel perioodil, kus öist voodimärgamist ei tohi kindlasti olla. Soovitan Sul veelkord perearstiga nõu pidada ja vajadusel konsulteerida laste nefroloogiga kas Tartus või Tallinnas. Usun, et saad asjakohast nõu ja probleemile lahenduse.