14aastase öine enurees (21.12.2010)

14aastase öine enurees (21.12.2010)

Olen 3 lapse ema. Vanem poeg on 14-aastane ja pissib öösiti ikka voodisse. Mitte igal ööl, aga nädalas paar korda. Perearst saatis meid neuroloogi juurde, seal aga küsiti, miks tema juurde.
Poisil on ka probleeme koolis, just käitumisega ja motivatsioonipuudusega, psühholoog täheldas kergeid tähelepanuhäireid. Probleem on üsna häiriv, kuidas edasi? Kelle poole pöörduda? Perearst ei oska meid kindlasti kuskile suunata, pean talle ise oskama öelda, kuhu saatekirja vajan. Või oleks hea proovida alguses tablettidega?

Vastus: 14aastast noormeest tuleb püüda kindlasti ravida. Voodimärgamine mõjutab enesehinnangut ja seeläbi ka käitumist. Soovitan pöörduda lastenefroloogi poole. Last nägemata, uuringuid tegemata ei saa kahjuks öelda, milline ravim oleks just Teie pojale kõige sobivam.
Üldised soovitused oleksid, et päeval ei tohi vedeliku tarbimist unustada, kuni kella 16.00-ni pigem rohkem, õhtul 2 tundi enne magamaminekut aga üldse mitte juua. Õhtusöögi kõrvale ei soovita gaseeritud jooke, piima, need suurendavad öise uriini hulka. Soovitan alustada oma perearstist, saate ühiselt üle vaadata, mis ravi Teie poeg on saanud ja kuidas see on aidanud. Mõõtke ära 3-4 uriini portsjonit ja vastavalt tulemusele saab uuringuid edasi planeerida.