Varajase kliimaksi järgsed probleemid (31.01.2012)

Varajase kliimaksi järgsed probleemid (31.01.2012)

Olen 32-aastane 2 last sünnitanud naine, minu mure algas 2 aastat tagasi, kui sain teada, et kahjuks olen jäänud ilma menstruatsioonita ja selgus kurb tõde, et varajane kliimaks. Nüüd aga on probleem, et iga väike füüsiline koormus, aevastus, köhimine, suur naermine toob kohe uriini valla ja see on väga ebamugav juba. Olen teinud harjutusi, aga ikka pole abi. Loomulikult tõusis ka mu kaal 2 aastaga 20 kg, nüüd olen saanud juba 5 kg maha ja jätkan kaaluga võitlemist. Uurin, kas peaksin pöörduma selle murega oma naistearsti dr Galina Klitteri poole, kes on mulle tegelikult kõik 2 aastat suureks abiks ja nõuks olnud ja tänu temale selgitati välja mu menstruatsiooni ärajäämine. Kas minu puhul hetkel on abi tavalistest abivahenditest või peaks kaaluma operatsiooni?
Vastus: Teie kirjast saan aru, et tegu on stressinkontinentsusega. Stressinkontinentsuse põhjuseks on vaagnapõhjalihaste nõrkus, mis sageli tekib sünnituste, ülekaalulisuse, vähese kehalise aktiivsuse või vastupidi, raske füüsilise töö tagajärjel. Vananedes kipub probleem süvenema.
Häid tulemusi annab vaagnapõhjalihaste treening. Sain aru, et olete ka neid harjutusi teinud. Oluline, et tegite neid harjutusi õigesti ja iga päev. Esimesi tulemusi ei tasuks loota enne 3-4 kuu möödumist. Võiksite tellida koduleheküljelt www.corewellness.ee tasuta DVD vaagnapõhjalihaste treeningprogrammiga.
Kui aga võimlemine tulemusi ei anna või pidamatus süveneb, on võimalik ka operatsioon. Operatsiooni vajalikkuse otsustab ikka erialaarst, kas siis günekoloog või uroloog. Kuni probleem pole lahendatud, soovitan kasutada selleks puhuks mõeldud abivahendeid: spetsiaalseid uriinipidamatuse sidemeid, mille abil on võimalik leevendada pidamatusega kaasnevaid hügieenilisi probleeme.