Sage öine urineerimine naisterahval (22.05.2010)

Sage öine urineerimine naisterahval (22.05.2010)

Kas on normaalne käia öö jooksul 2-3 korda WC-s, isegi kui enne magamaminekut midagi joonud ei ole? Mul on ka veresuhkru tase normaalsest kõrgem, kas võib see olla põhjuseks? Milliste abivahenditega saaks öist urineerimist vältida? Kas sellega tuleks pöörduda arsti vastuvõtule?
Vastus: Ma ei tea küll Sinu vanust, aga arvan, et 2-3 korda öö jooksul pissil käia on tüütu ja mitte ka loomulik, kui ei ole tund enne uinumist joonud. Veresuhkru taset tuleb Sul jälgida sageli ja vereproov anda tühja kõhuga (ei tea ka Sinu veresuhkru näitajat). Jälgi, et suhkru asemel kasutad suhkruasendajat, et veresuhkrusisaldus ei tõuseks veelgi. Kindlasti soovitan käia perearstil ja teha uriinianalüüs, et vältida põletik põies.
Hetkel jääb selgusetuks, kas Sul on pidamatus, kas Sa ei jõua õigeks ajaks tualetti või käid tihti pissil ja kogus on väike. Kui Sul esinevad sellised probleemid, soovitan pöörduda piirkondlikku Inkotuppa, sealt saad nõustamist ja vastavaid abivahendeid (mähkmeid).
Kuidas on lood unega? Kui inimene ei saa korralikult magada, siis külastab ta tualetti ka tihedamini, see tuleneb juba närvisüsteemist. Seega esmalt soovitan pöörduda perearstile.