Probleemid valkude puudumisega veres (10.04.2012)

Probleemid valkude puudumisega veres (10.04.2012)

Mul on uriinis valgud (analüüs tehtud mitu korda) ja veres ei ole – neerud viiksid siis nagu valgud kehast välja. Vererõhk on kõrgemapoolne, kolesterool ka. Valusid ei kurda. Sept lõpul oli mul tugevam kukkumine jalgrattaga. On esinenud higistamist, lihtsalt magamise ajal ja siis samuti reielihaste krampe. Tahaksin väga teada, milles võiks olla põhjus? Kas on midagi tõsist neerudega? Arstid kirjutavad neerude tööd parandavat ravimit ja kui muutsid 1,25-st 5 mg peale(!), siis ma ei või seda enam võtta, aga nõrgemast annusest ei pidavat abi olema… Kas on üldse asi neerudes? Olen väga murelik ja sooviksin nõuannet Teilt. (Ma ei suitseta, olen ka karsklane), 49-aastane.
Vastus: Selgitate, et uriinis on püsivalt valgu leid. Ei selgu aga, kas ka erütrotsüüte on uriinis, kuna nende olemasolu võib samuti simuleerida positiivse valgu leiu. Selle seost kukkumisega on raske selgitada, kuna ei ole teada, kas Teil tekkis valk uriini kukkumise järgselt või oli see juba varasemalt.
Lihaste krampe võib tekkida tõesti mikrotsirkulatsiooni häirete tõttu ja mikroelementide düspalansi korral, kuid ilma uuringuid teostamata ei saa sellele vastata. Jah, jääkainete kuhjumisel organismis võib esineda lihaste krampe, aga sellisel juhul on tegemist juba tõsise neerude puudulikkusega, mida aga Teil ei esine. Soovitaksin teil siiski lasta perearstil teostada neerude funktsionaalsed uuringud ja vastavad analüüsid ning vajadusel suunab perearst nefroloogi konsultatsoonile. Hetkel ma ei seostaks neid asju omavahel, teadmata tegelikku põhjust.