Peale kolmanda lapse sündi probleem põie pidamatusega, aga seda ainult treeningu ajal.

Peale kolmanda lapse sündi probleem põie pidamatusega, aga seda ainult treeningu ajal.

Küsimus:

Peale kolmanda lapse sündi on mul probleem põie pidamatusega, aga seda ainult treeningu ajal. Tegelen sellise spordialaga nagu jalgpall, kus tuleb kiiresti joosta ja hüpata. Piss tuleb püksi aeg ajalt, mitte iga treening. Aga kui tuleb, siis ikka nii, et püksid on märjad ja jube hais ka. Olen lugenud, et tegemist on vaagnapõhjalihaste lõtvumisega, kuid olen püüdnud neid iseteadlikult treenida, kahjuks tulemusteta. Olen lugenud ka mingisugusest abivahendist, mis pannakse/õmmeldakse lihaste külge? Kas Teie asutus teostab selliste probleemide puhul ravi või operatsiooni?

 

Vastus:

MTÜ Inkotuba ainult nõustab erinevate põieprobleemide korral. Raviga me ei tegele. Naistel esineb põieprobleeme üsna sageli ja iga sünnitus suurendab naise jaoks riski pidamatuse tekkeks. Enamasti on siis pidamatuse tekke põhjuseks vaagnapõhjalihaste lõtvumine. Soovitan esmalt  selle probleemiga pöörduda günekoloogi poole. Vaagnapõhjalihaste treening on sellise probleemi korral tavaliselt esmane ravi. Ja kui see ei aita, otsustab günekoloog, kas on vajalik lingu operatsioon. Selleks, et leida üles õiged lihased, mida treenida, soovitame teil pöörduda kas Inkotuppa nõustamisele või füsioterapeudi (näiteks https://www.astrakliinik.ee/119-2/ ) poole, kes oskab täpsemalt juhendada nende harjutuste tegemist. Samuti on head tagasisidet saanud vaagnapõhjalihaseid treeniv seade Viibrik, mis aitab üles leida õiged lihased. Julgeme antud seadet soovitada, kuna oleme saanud viibriku kasutajatelt tagasisidet, et alles selle seadmega said nad kätte õiged lihased, mida treenida. Antud seadmetega saate lähemalt tutvuda meie e-poes.

Kindlasti soovitame kasutada spetsiaalseid uriinipidamatuseks loodud tooteid, mis võimaldavad probleemi lahendamiseni jätkata treeningutega ning tunda ennast kuivalt ja enesekindlalt. Julgustame teid sobivate sidemete leidmiseks külastama lähimat Inkotuba, kus lähtuvalt uriini kogusest aidatakse leida sobiv side, et tunneksite ennast alati kindlalt ja turvaliselt. Inkotubades on müügil just uriinipidamatusele sobivad sidemed (tavakaubanduses võib õige valiku tegemine olla raske, sest enamus hügieenisidemed on mõeldud ainult menstruaalvere jaoks, mis kindlasti ei suuda imada kiirelt erituvat vedelat uriini). Inkotubades saab sidemeid osta ka ühe kaupa, mis võimaldab väheste kuludega leida see kõige õigem. Teenindus Inkotubades on privaatne.