Korduv põletustunne alakõhus – krooniline eesnäärmepõletik? (02.08.2017)

Korduv põletustunne alakõhus – krooniline eesnäärmepõletik? (02.08.2017)

Küsimus:
Tere, austatud G.Timberg.
Olen saanud eesnäärmepõletiku ravi kuu aega. Kirjutati antibiootikume Ciprinoli 500mg 2x päevas ja 30 päeva. Ravi ajal polnud mingeid kaebusi, kõik paistis korras olevat. Pärast ravi umbes kahe nädala pärast kordus nostalgia, pärast urineerimist oli kõrvetav tunne alakõhus ja rõhumistunne pärakus, lisaks sellele oli uriin hägune. Olengi tähele pannud, et iga kord kui uriin on hägune, tekib põletustunne alakõhus. Kui uriin on selge, pole häda midagi. Nüüd on peale ravi mõned korrad olnud sama situatsioon, mida eelnevalt kirjeldasin. Androloogi juurde aeg on pandud. Kuid sinna saan heal juhul mõne kuupärast. Perearst arvas, et ravi ajal hoidis haigus ennast ohjes, kuid pärast ravi haigus ägenes ning perearst arvab, et põhjuse taga võib olla minu partner. Ka temal on nüüd günekoloogi juures aeg kirjas.

Kuna minul olevat abakteriaalne prostatiit (külv oli negatiivne) siis tahaks küsida, kas on võimalik, et eesnäärme haiguse taasägenemise põhjus võib olla partneri genitaalprobleemides (tupeseen vms) või siis lihtsalt ravi oli liiga lühike või vale ravim. Osad arstid isegi ütlevad, et krooniline prostatiit ongi eluaegne haigus, kus peab teatud aja tagant ravikuure tegema. Tahtsin veel lisaks küsida, kui probleemid sagedamaks lähevad, kas enne androloogi juurde jõudmist võib manustada näiteks  ibuprofeeni  (400mg), et põletikku rohkem alla suruda. Või näiteks midagi apteegi käsimüügist (jõhvika ekstrakti tooted vms) Õnneks hetkel veel sümptomid nii hullud ei ole, urineerides valus ei ole, samuti ejakuleerides. Häirib ainult vastik valu pärast urineerimist.

Vastus:
Tere, krooniline eesnäärme põletik on  küllatki raskesti ravitav,kuna  ei allu enamast kindlatele ravi reeglitele ja põhjus, kust haigus alguse on saanud võib olla mitmeid. Süüdistada  selles partnerit ei pea ma päris õigeks,  kui partneril on kõik günekoloogil teostatud analüüsid korras, suguhaigused korras, siis  kindlasti mitte. Pigem on probleem natuke teisest aspektist. Tavaliselt kipub nii olema, et mehed kellel on eesnäärme põletik ja kellede sekreet-ejakulaat viiakse partneri suguteedesse, tekitab partneril ärrituse-vooluse ja see omakorda vahekorda korrates võib küll ärritusi meespartneril esile kutsuda. Pigem arvan, et  Teie eesnäärme põletik ei ole veel välja ravitud ja seda millist ravi peaksite saama otsustab raviarst. Niipalju kui on arste, niipalju on ka erinevaid ravitaktikaid, mis on ka täiesti loomulik. Kui Teil on vaevused, siis ei peaks loomulikult valu kannatama vaid kasutada võib täiesti vabalt ibuprofeeni, mis reeglina ka kuulub eesnäärme põletiku raviskeemi, nagu soovitavalt ka eesnäärme masaazid. Arvan, et oma probleemidele saate paremini vastused, kui otse oma raviarstile  küsimused esitate, kirjutage probleemid üles ja vastuvõtul saate sellest vestelda. Mõnikord käivad vastuvõtul lausa partnerid koos ,et paremini lahti mõtestada probleem ja ravitaktika. Sellega, kas prostatiit on eluaegne haigus ei ole ma päriselt nõus ,kuid ,haiguse ravi on keeruline, vaheaegadega ja võib kesta aastaid.

Lugupidamisega
Dr.G.Timberg