Kas peangi jääma ravimit tarvitama? (20.01.2014)

Kas peangi jääma ravimit tarvitama? (20.01.2014)

Küsimus: Alates oktoobrist olen käinud uroloogi visiidil mitmeid kordi. Kasutasin tablette Driptane 5mg, neist oli minimaalne kasu,k uid kõrvaltoime pärast lõpetasin ära. Nimelt on mul teise haiguse pärast kasutusel ravim Medrol ja suukuivus lihtslt meeletu, eriti koos Driptane-ga,isegi rääkimist segas. Mulle tehti ka urodünaamika, operatsioon on mõttetu nagu arst ütles. Siis pakkus arst ravimi, millel olevat vähem kõrvaltoimet, kuid on kallim – Uroflow 4mg ning kabinetist lahkudes soovis arst mulle kõike head. Tagasi ta mind enam ei kutsunud.
Kas see ravim annab ajutist leevendust ehk seni kuni võtan, on ok. ja kui lõpetan või kui need kolm karpi ära lõpetan, hakkab kõik taas jälle? Tähendab, terve ülejäänud elu pean mähkmetes käima?Olen ju vaid 50-aastane naine…
Probleem ise seisneb selles, et kui mul tekib vajadus pissida, pean kohe WC-sse saama, muidu tilgad püksis – see tekkis möödunud suvel. Vahel on ka nii, et lähen WC-sse igaks juhuks (enne kodust väljaminekut), häda ju pole – kuid jõudes WC-sse on äkki selline tung, et enne kui suudan püksid alla tõmmata ja potile istuda, on osa juba püksis ja põrandal. Sama on ka öösiti, ärkan, et minna, juba tõustes tuleb esimene osa püksi ja teel WC-sse juba jookseb mööda sääri kõik alla…..Seda viimast ravimit Uroflow, võtan esimesi päevi, kuid juba esimesel päeval oli üllatuseks, et jõudsin iga kord kuivalt potile. Välja arvatud öösel, kuna tableti võtan hommikul, siis mõju pole vist nii pikk.
Mis siis saab minust peale selle ravimi kuuri lõppu?

Vastus: Teiega, nagu aru saan, on põhjalikult tegeldud, uuritud ja korduvalt ka ravimeid vahetatud. Pole täpselt arusaadav, kas Teil on tegemist SM haigusega, et tarvitate Medroli. Sellisel juhul on tegemist süsteemse kahjustusega ja seda peab dünaamiliselt jälgima ja ravimite osas ka muutusi tegema. Mul on raske vastata, kuidas edasi käituda, kuna ilma patsienti nägemata ei saa lihtsalt “udu” ka ajada. Pole ju selge, kas biopsia on põiest võetud, kas on tegemist interstitsiaalse tsüstiidiga või mitte. Nii et antud juhul jään vastuse võlgu. Kindlasti teatud aja Uroflow aitab, kuid ei julge vastata, kui pikalt.