Halvalõhnaline uriin (07.05.2014)

Halvalõhnaline uriin (07.05.2014)

Küsimus: Uriinil on halb lõhn, ütleksin et lausa kirbe lõhn. Tuleb tunnistada, et pingutusel ja naermisel on nn tilgad püksis – ja mitte ainult siis. Käin päevas kolm-neli korda pesemas, kasutan ainult intiimpesugeeli ja ikka ma haisen. Vahetan pesu samuti tihti. Pesukaitsmeid ei kasuta, tampoone vahel haruharva, päevade ajal kasutan kodus olles WC paberit. Ma ei julge muud kasutadagi, arvan endal allergia olevat. Olen rääkinud, perearstiga, enda endokrinoloogiga (olen I tüübi diabeetik), olen teinud suguhaiguste proovid ja mitte midagi.
Kõik süüdistavad mu hädas minu diabeeti. Günekoloog ütles, et tõstab käed üles, kuna mul on günekoloogiliselt proovid korras ja tema ei oskavat minuga midagi teha. Niisiis küsimus, kas ma tõesti mitte veel päris keskealisena peangi haisema jääma? Ma ei küsiks ega raiskaks siinset leheruumi, kui poleks päris meeleheitel. Probleem on enam kui ebameeldiv ja muidugi ka piinlik. Kui keegi ütleks mulle millise eriala arsti juurde minna, siis teeksin seda hommepäev. Diabeetikuna on veresuhkrud enamvähem normis, seega sellega ka väga suurt mure pole. Ainsana teevad veel muret liigesehädad.

Vastus: Kindlasti mängib oma osa Teie diabeet. Saan aru, et Teiega pole veel tegelnud uroloog, seega oleks mõttekas käia uroloogi vastuvõtul. Samas ei selgu, kas Teil esineb pidamatus (märgute), kui tihti peate käima WC-s, jne. Nendele küsimustele saab selguse erialspetsialisti-uroloogi juures.