Enne koju jõudmist tuleb pissi püksi? (28.01.2015)

Enne koju jõudmist tuleb pissi püksi? (28.01.2015)

Küsimus:

Tere! Mul on see mure juba väga ammu, kuid pole julgenud arsti juurde abi paluma minna. Kunagi lapsepõlves märgasin ma voodit, kuni 12-eluaastani. Ilmselt ema ei hoolinud või ei osanud abi otsida. Kui ema jäi halvatuks, viidi mind internaatkooli ja seal olin ma ikka väga hädas. Oli piinlik ja midagi teha ka ei osatud. Olin teiste pilkealune, kuivatades oma voodiriideid. Ma isegi ei mäleta millal, kuid see probleem kadus. Keskkooli ajal märkasin, et ma ei jõua kuidagi wc-sse, enne olid jalad ristis ja kükitasin maha. Kõige rohkem lõi see välja just siis, kui kaugelt tulles internaat paistis ja mina ei jõudnud kaugemale, kui välisukseni. Tihti märgasin oma pesu juba ammu enne wc-d.

Nüüd vanemana on see kõik sama. Kodus olles saan enam-vähem hakkama, kui ei ole just väga palju vedelikku tarbinud. Suvel oma aias olles ei jõua ma tihti tuppa, vaid kükitan kuhugi põõsa taha. Kõige hullem on just see, kui tulen koju ja kodumaja paistab…siis on kindlalt põõsa taha jooks, hea, kui on kuhu varjuda. Jõuan väravast sisse ja tuppa enam ei jõua, viskan kotid käest ja püüan mitte kuhugi avalikult kükitada. Kui poodi lähen, püüan alati enne wc-s ära käia, kuid see ei aita…nii kui eemalt kodu näen on SOS…! Kust see vedelik tuleb just enne koduväravat või tuttavale tänavale keeramist? Bussi pealt tulles ei saa isegi aru, et oleks vaja wc-sse minna, kuid aitab ainult oma kodu nägemisest ja …! Tegin kunagi isegi katse, et käin poes wc-s ära ja siis ei peaks ju mingit muret olema, kuid kõik kordus maja väravas???

Olen 59-aastane, kuid kannan juba ammu paksemaid sidemeid, arvan, et olen kõigega lootusetult hiljaks jäänud? Piinlik oli oma murest perearstile rääkida, ta on meesterahvas pealegi. Ehk oleks juba kooli ajal sellele lahenduse leidnud, kui keegi oleks hoolinud…kuid internaatkooli lapse hädade vastu ei tundnud keegi huvi ja nüüd on ilmselt lootusetult hilja? Tänan, et mu kirja lugesite. Soovin kõike head!

Vastus:

Tere.
Mul on hea meel, et olite nii tubli ja võtsite julguse kokku ning tegite esimese sammu niipalju aastaid kestnud probleemi lahendamiseks (elukvaliteedi parandamiseks).

Teie kirjast loen välja, et hetkel võib tegu olla tunguriinipidamatusega, mis ei ole seotud pingutusega ja mida ravitakse tablettidega. Selleks oleks vajalik pöörduda erialaarsti (uroloogi) vastuvõtule. Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaiglas uroloog dr. Lii Luige. Telefon 1900 ja vajalik oleks ka perearsti saatekiri.

Minupoolseks soovituseks oleks veel registreerida aeg Inkotoa nõustajate vastuvõtule. See on tasuta ja ilma saatekirjata!Kontaktid www.kuivaks.ee.

Parimate soovidega,

Merike Mikko

kontinentsusnõustaja
6462121
tallinn@inkotuba.ee