Bakteri ravi ja urineerimisvajadus (22.05.2012)

Bakteri ravi ja urineerimisvajadus (22.05.2012)

Olen 21aastane tüdruk. Juba aasta on vahelduva eduga olnud probleeme uriinipidamatusega. Tehti kõik suguhaiguste testid ning avastati Klebsiella pneumoniae ss pneumoniae bakter, mida ravisin antibiootikumiga. Nüüd on läinud uriinipidamatus väga hulluks ja ei tea mida enam teha. Kas te oskaksite anda ajutist abi, et saaksin kuidagi olukorra kuni uroloogi külastusajani välja kannatada. Olen teadlik vaagnapõhjalihaste harjutustest, aga need pole tulemust andnud.
Vastus: Ilmselt siiski pole tegemist uriinipidamatusega, vaid vajadusega kiirelt urineerida. Urineerimise tung tekib järsku ja lihtsalt ei suuda pidada ning kui ei saa tualetti, on võimalik märgumine. Kas on see nii? Pidamatus on see: kui tahate tõusta, joosta või lihtsalt lõõgastunud olekus seistes tekib märgumine.
Ka põletik (olgu see põies või kusitis), mis on välja ravimata, võib anda järsu urineerimistungi ja sagedase põietühjendamise vajaduse. Seega siin saab aidata erialaspetsialist, kes selgitab välja põhjuse. Samas tekib küsimus, millal need nähud tekkisid? Kas varasemalt, nooremana esines sama probleem või kas elate suguelu ja sellejärgselt tekkisid probleemid? Seega olete hetkel õigesti toiminud, et olete pöördunud uroloogile probleemile lahenduse leidmiseks.