Allavajunud neer (05.01.2011)

Allavajunud neer (05.01.2011)

Mul on 21 a. poeg, kellel on sünnist saati üks neer kubemes ehk all kõhus. Nüüd ootab teda ees sõjaväkke minek ja kui ta sündis, siis öeldi, et sellega peab olema väga ettevaatlik. Soovitati ujuda ja mitte harrastada raskeid trenne. Seda oleme ka teinud. Nüüd käis ta sõjaväe med. kontrollis ja soovitati tuua selline tõend, mis vabastaks ta ajateenistusest. Enne seda sai tehtud kõhu uuring ja arst ei näinud põhjust, et miks mitte minna.
Vanem poeg on juba sõjaväes käinud ja ütles, et seal peab raskeid asju tõstma ja ega kogu aeg põit tühjendada ei saa. Praegu on nii, et noorem poeg ei saa eriti kannatada, kuna alumine neer surub põiele. Minu mure on selline, et kui ta läheb sõjaväkke ja rebestab või tõstab selle alumise neeru paigast, siis on ta sellega terve elu hädas. Äkki ma leiaks sellise arsti, kes oskab mulle nõu anda, et ma pärast ei kahetseks ja mida ma peaks tegema?

Vatus: Kahjuks keegi ei saa kellelegi arstile soovitada , et ole hea uuri. See on väga individuaalne ja arstist sõltuv. Saan öelda niipalju Teie jutu alusel,et tegemist on ilmselt neeru arengu anomaaliaga või nn. neeru väärasetusega, mis kindlasti vajab uurimist ja diagnoosi täpsustamist. Kindlasti peab tegema seda uroloog. Millised spetsiifilised uuringud sinna juurde veel vaja, saab erialaarst otsustada uuringute käigus. Kuna olete Tallinnas, siis mina töötan Lääne-Tallinna Keskhaiglas (Paldiski mnt 68 nn. endine Meremeeste haigla).