NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

7aastase öine enurees (22.10.2012)

7aastase öine enurees (22.10.2012)

Mure on 7aastase tütre pärast, kes siiani on igal öösel märg (kuiva perioodi polegi olnud). Oleme teinud paar-kolm aastat tagasi põie ultraheliuuringud, kõik korras. Käisime psühholoogil – tuli väike leevendus, aga olukord läks kiirelt tagasi algusesse. Käisime ka hiina arstil – ei olnud muutusi. Voodi on märg igal ööl, mõnikord ka kaks korda öö jooksul, last see ei sega. Harilikult käin lapsega WC-s umbes 2-2,5 tundi peale uinumist, siis on enamasti voodi hommikuni kuiv. Õhtuti ei joo jm elementaarsetest reeglitest peame kinni. Geneetiliselt on soodumus olemas. Nüüd on hakanud silma WetStop aparaadid – kui suure tõenäosusega nad töötavad, kas on neid võimalik ka Tallinnas kusagilt laenutada (ostuhind on päris krõbe)? Kas tuleks perearstilt nõuda ka uut ultraheliuuringut põiest, kui eelmine oli korras? Kui ohutud on suukaudsed rohud ja kas neid nii väikestel kasutatakse?
Vastus: 7aastaselt on paras aeg öise voodimärgamise raviks. Saan aru, et vedeliku tarbimine on Teie lapsel reguleeritud, s.t. 2 tundi enne magamaminekut enam ei joo. Kahjuks ei tea Teie lapse kaalu, seetõttu ei saa öelda, kui suur peab olema hommikupoolne ja õhtupoolne joodava vedeliku hulk. Aga seda saate koos oma arstiga arvutada. Kindlasti peab tütar päeval küllaldaselt vedelikku saama.
Vanuse järgi sobib ravi äratusaparaadiga ja ka ravimitega. Äratusaparaat on sobilikum, kui öine uriini hulk on väiksem ja ka põiemaht väiksem ning märgamine toimub 1 kord öö jooksul. Alarmaparaadi laenutus peaks algama Inkotubades alates detsembrist, ka Tallinnas. Siis ei saa ka hind tõenäoselt nii kallis olema. Samas aparaat peab lapsele ja kogu perele sobima, sest mõneks ajaks on pere uni häiritud.
Kui lapse voodi on hommikuks väga märg, siis sobib pigem tablettravi, mis on ohutu, kui lapse vedeliku tarbimine on õige.
Kui märgamine toimub mitmel korral öö jooksul, siis tuleks ravi kombineerida (näit. tabletid ja alarmaparaat).
Kui laps märgab voodit paar tundi peale uinumist, võib selle põhjuseks olla, et laps kiirustab õhtul tualetis ja ei tühjenda põit täielikult. Korralikku põie tühjendamist võib segada, kui tualettpott on lapse jaoks liialt kõrge ja suur. Pissimine peab toimuma mugavas asendis, siis tühjeneb põis paremini.
Milline oleks Teie tütre jaoks sobilik ravi, peaksite koos arstiga otsustama.