4 aastane poiss märgab öösel voodit

4 aastane poiss märgab öösel voodit

Küsimus:
4 aastane poiss märgab öösel voodit. Kas tohiks 4 aastase puhul öösel mähkmeid kasutada või parem on kui ta teeb pissi voodisse ja linadesse, et siis see ebamugavus tunne õpetab teda üles ärkama ja potile minema?

Vastus:
2-4. eluaastal õpib laps pissihäda pisut kinni hoidma, et jõuda õigel ajal potile. Uuringud on näidanud, et neljandik 4-aasta vanustest lastest märgab siiski vahetevahel voodit. Voodimärgamise põhjuste selgitamisega tuleks hakata tõsisemalt tegelema alates 5-ndast eluaastast, sest üldjuhul lapsed siiski kasvavad sellest välja.
Kui laps on päeval ilma mähkmeteta ja käib potil ning ööseks alati mähkme panete, siis tal jääbki tunne, et ta võibki öösiti püksi lasta. Olete õigel teel ja soovitan öiste mähkmete kasutamise asemel panna voodile magamislina alla imav voodikaitselina, sest mähkmete kasutamisel ei teki lapsel märga ja ebamugavat tunnet. Võiks jälgida juba ka lapse päevast vedelikutarbimist – vedelikku hakata tarbima juba hommikust alates, sest vedelik on väga vajalik, aga kindlasti piirata õhtust liigset vedelikutarbimist. Vedeliku alla kuuluvad ka paljud puuviljad, mis sisaldavad rohkelt varjatud vedelikku (arbuus, melon…). Jälgida kindlasti kas laps käib enne magamaminekut WC-s . Oluline on veel ka täistallaga toetus, kui laps istub potil (ka poisid).