2-3a. lapse öösel läbi une pissile panemine on õige

2-3a. lapse öösel läbi une pissile panemine on õige

Küsimus: Kas 2- kuni 3 – aastase lapse öösel läbi une või kui laps niheleb pissile panemine, et voodi jääks kuivaks on lapse tervisele halb (stress, muu põhjus) ja takistab öise pidamatuse püsimist pikemat aega? 1-2 korda öösel. Laps ise häda läbi une ei tunneta, potile ei küsi ega lähe. Päeval mähkmevaba ja õnnetusi juhtub pigem harva juba umbes 6 kuud. Mähkmeid kanda ei taha, kuid ilma potitamiseta on voodilinad märjad ülepäeva, iga päev, vahepeal mõned päevad kuiv ja siis jälle märg igapäevaselt jne.

Vastus: Kindlasti ei soovitaks ma Teil lapse öist potile tõstmist. Sellega saab ka kannatada Teie enda une aeg ja seda enam veel kui teete seda mitu korda öö jooksul. Lapsed arenevad erinevalt. Öösiti peaks laps kuivaks saama hiljemalt 5a.saamiseks. Uuringud on näidanud 4,5 aastaste laste hulgas märgab üks laps viiest voodit aeg-ajalt.

Jälgige, et laps saaks päeval piisavalt vedelikku – 75ml/kg. Suurem osa vedelikust s.t 2/3 peaks tarbima enne kella 16.00 ja õhtuseks joogiks ei sobi kindlasti gaseeritud joogid ning piim. Õhtune viimane potil käimine peaks toimuma vahetult enne magamaminekut.

Parimat soovides, Merike Mikko
Kontinentusnõustaja